Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Takže

Hox | 20.01.2016

Základní filosofickou kategorii nelze definovat, jinak by byla definice nekonečně dlouhá: bylo by třeba popsat vše co ve vesmíru kdy bylo, je a bude, a roztřídit na základní kategorie/prvotní rozdíly Bytí v každém konkrétním případě. O tom se v koránu píše něco na téma, dřív by došel oceán inkoustu, než by bylo možné popsat vše co je. Žádný systém nemá kompletní informaci sám o sobě... to je jako úkol napsat virtuální realitu a intelekt v ní, který popíše vše co v ní je, včetně vás jako tvůrce -> rozpor.
Prvotní kategorie = rozdíly Bytí, bezprostředně následující za pojmem se statusem "Vše vůbec", jsou právě z toho důvodu prvotní, že i kdyby člověk neznal slova matérie, informace, míra, nějaké obrazné představy jim odpovídající mít bude tak jako tak.
Úkol který stavíte je analogický úkolu "definice vesmíru". Neaxiomatická definice, mimo styl "Vesmír je (Vesmír)", znamená opět popsat vše co kdy ve vesmíru bylo, je, (bude,) vycházeje z nejnižší úrovně stavebních prvků vesmíru (které ani neznáme), a popisu všech informací o každé stavební kostičce vesmíru v každém okamžiku. Problém je, že subjekt by musel popsat i sám sebe v procesu popisování vesmíru, čímž by se zacyklil v nekonečné smyčce.

Přidat nový příspěvek