Re: Re: Re: typ človek

Hox | 13.01.2016

"dělám si co chci (a nikomu neškodím)" je stále démon, jen trochu jiný, démonismus se může projevovat různě, často podvědomě, například i tzv. obětování se může být někdy i důsledek démonismu, pokud je to s cílem získání respektu nebo lítosti okolí.

typ člověk = víra (důvěra) Vis Maior, snaha o pochopení jeho záměru na Zemi a vědomá spolupráce na jeho realizaci pod diktaturou svědomí.

pod "dělám si co chci, ale jen pokud svědomí dovolí" se vejde například i zasvěcení života stavění super-sofistikovaných báboviček na pískovišti, na něž se budou jezdit dívat lidé z celého světa jako na atrakci. Dovolí svědomí - jak u koho. Nicméně společenská užitečnost bude pravděpodobně záporná - pokud by se jednalo o "umění pro umění", nikoliv o skutečné umění, které by pozitivně ovlivňovalo kulturu a inspirovalo k cestě Lidskosti.

Dnes např. známý Minecraft funguje jako kanalizace tvůrčího potenciálu, vrozené potřeby člověka tvořit, ne náhodou to koupil Microsoft za 2 miliardy, dělá se to propagace, soutěže, lidé se tím živí atp. Postavení kopie Minas Tirith z půl milionu kostiček během dvou let může být také projevem démonismu, kromě plýtvání potenciálem, který byl Shora dán ne pro podobnou činnost.

Přidat nový příspěvek