Re: Re: Re: Re: Re: Slaboulinká argumentace

Hox | 31.12.2015

To že občas používáš marxistickou dialektiku neříká nic o tom, že není defektní, jednoduše se pohybuješ v oblastech, kde se defektnost neprojevuje, nebo používáš vlastní rozum a zaobaluješ to do dialektiky.

Co se týká adekvátnosti marxismu, jde o to, že jeho politekonomie je a vždy byl v praxi nepoužitelný nesmysl, jak v kapitalismu, tak v jakémkoliv jiném uspořádání, a to z jednoduchého důvodu, že věda začíná tam, kde lze měřit a kvantifikovat jev, a základní kategorie marxistické ekonomie jsou metrologicky nekonzistentní nepoužitelné abstrakce. Jak by podle tebe dopadla fyzika, kdyby jednotka délky 1 metr byla definována nikoliv jako přesná vzdálenost (určována v různé epochy různě, tehdy platinovým etalonem), ale jako: vzdálenost, na kterou se vejde 1385 andělů? Proč to ve fyzice vadí a v ekonomii by nemělo vadit? Pokud není zajištěna metrologická průkaznost základních kategorií, nejedná se o vědu ale grafomanství a šarlatánství.
Jsi schopný na jakémkoliv skladu určit, kde končí nutná produkce a začíná nadprodukce? Kdy končí nutná pracovní doba a začíná nad-doba? Pokud ano, jedině subjektivně-intuitivně, protože jakýkoliv přesný výpočet by se musel opírat o:
- přesně dané změřené vstupní veličiny
- přesně daný algoritmus výpočtu

ani jedno nikde v marxismu neexistuje a existovat v principu nemůže, protože základní kategorie marxistické ekonomie neodpovídají ničemu konkrétnímu v hospodářské činnosti, tudíž veškerá marxistická ekonomie je jedna velká bouda.

Nenapadlo tě někdy, proč pro Marxe jsou peníze něco druhotného, definovaného kapitalistickými výrobnímy vztahy, nikoliv, jak to odpovídá realitě, principiální otázka mající vliv na vše? (viz Rothschild: dejte mi právo tisknout peníze a nezajímá mě, kdo vydává zákony).
Proč Marx líčí kapitalistu jako odpudivou zavrženíhodnou osobu, s rozvalující se s doutníkem v salonu, ale o finanční internacionále a finančním sektoru jako třídě mlčí? Přitom Anglie v době Marxe už fungovala přes sto let pod kontrolou Bank of England, soukromé firmy mající monopol na emisi "státních" peněz, provozující frakční rezervní bankovnictví, tj. falšování peněz. Marx si při své "genialitě" nevšiml role penězoměnců a systémové lichvy ze strany bankovního sektoru a jejich vlivu na celou společnost? Nebo měl za úkol to skrýt před pozorností na dalších mnoho let? Jen čistě náhodou byl vnukem dvou rabínů a vydržován finanční internacionálou?

Nakonec, není mi moc jasný důvod, proč je pro tebe nepřijatelná myšlenka defektnosti marxismu, resp. jeho exoterická role.

Přidat nový příspěvek