Re: Re: Pjakin

JaroX | 20.12.2015

(1.) "A ja sa pýtam: a takto utečenci nebudú? Nebudú do eu utekať tí ľudia z utečeneckých táborov v turecku alebo samotní turci (jak straší napríklad Chelemendik)?"
Pjakin už dávnejšie povedal, že pre GP je súčasný stav s utečencami v EÚ dostatočný a že sa teraz ďalší prílev bude snažiť zastaviť, aby sa to celé nezvrhlo na vojnu, čo by pomohlo štátnej elite USA. Ja to vidím tak, že GP preberá riadenie EÚ plne do svojich rúk a súčasnú situáciu použije pre vytvorenie vlastnej armády a tajnej polície. Vojaci USA z územia EÚ pôjdu preč. Z Turecka už do EÚ nebudú prúdiť utečenci, lebo EÚ už podplatilo Turecko, aby túto vec riešilo na SVOJOM území. Takže odteraz už bude EÚ vydierať Turecko: Ak chcete postupné splátky častí dohodnutej sumy, zastavíte prílev utečencov (nezaujíma nás, akým spôsobom). Pre ČR a SR to môže byť na prvý pohľad dobrá správa, ale z dlhodobého pohľadu sa potrebujeme včas odtrhnúť, lebo s nami bude amen (Nemci, Holanďania, Dáni atď potrebujú Lebensraum!).

(2.) "Tiež som nepochopil, prečo mu vlastne tí, ktorí ho aj zabili, dali najprv tú flešku."
Neviem presne, čo myslí tou fleškou, asi to budú kompromitujúce informácie o niektorých ľuďoch, ktorí pripadajú do úvahy na vysoké posty v politike UKR a RU. Isté je, že keď mu ten niekto tú flešku dával, nepredpokladal takýto vývoj - že vojna na Donbase skončí, že ten príjemca bude ešte živý a vhodný na vysokú politickú funkciu. Ja to vidím tak, že ak je pán Pjakin taký múdry, tak má na Donbase hľadať a vyberať vhodných ľudí (kádre) pre čo najlepší budúci povojnový život na Donbase. A nie dopustiť ich likvidáciu a následne kritizovať, že nečítali KOB a DVTR...

(3.) "Na začiatku som tiež nepochopil, prečo najprv ussa chcelo čo najskôr dohnať ukrojinu k totálnej občianskej vojne, ale teraz radšej podržali jacehňupa, aby oddialili štátny bankrot(?)."
Preto, že americký majdan na Ukrajine mal mať milióny mŕtvych počas 1-2 rokov trvania, keďže všetci predpokladali, že Rusko tam pošle armádu. Teraz to vyzerá tak, že USA (GP elita, nie štátna elita) a EÚ si budú môcť Ukrajinu podržať niekoľko rokov. Ono... vždy je čo ukradnúť, sprivatizovať a podobne. Takže teraz sa len hľadá nový plán/scenár, ktorý by vyhovoval: štátnej elite USA, GP elite USA, GP elite EÚ, Rusku. Asi sa dohodli, že budú hľadať takéto riešenie. Od západu sa nedá čakať nič dobré, ale Rusko naťahuje čas (zbrojenie, znovuzískanie suverenity, čas hrá proti USA a už zrútenému svetovému finančnému systému).

(4.) "a preto sú vytvárané spojené štáty a irán..."
Tam myslím bolo: Irán a Čína.

(5.) "Ak to pôjde postupnou salámovou evolučnou metódou, tak to môže trvať aj desaťročia, ergo žiaden totálny krach v ussa, rovnako dolára, by sa podľa plánu nemal konať, jak sa mnohí anti-ussa-kers tešia, ale skôr nejaké lokálne konflikty rôzneho druhu (etnické, ekonomické, ekologické...)."
Presne toto je predsa štýl práce GP - postupne varia vodu aj so žabou, aby žaba nevyskočila. Všetky násilnosti sú iba strašenie, že čo všetko sa môže stať, ak ten, čo má poslúchať, neposlúcha. Tiež by som radšej videl američanov v tej istej situácii, akú vytvorili pre Iračanov, Afgáncov, Sýrčanov, Lýbijčanov, ... ale neverím, že toto GP v USA dopustí... (či už z dôvodu hrozby rozpútania jadrovej vojny, alebo jednoducho, že GP súcíti s USA, na rozdiel od ľudí v spomenutých krajinách a Rusku, GP má taktiež svojich ľudí v USA a nemá veľmi kam ich premiestniť). Navyše, z dôvodu nadhodnotenia USD a podhodnotenia Eura, US klany si budú môcť skupovať po desaťročia Európu a celý svet (len si všimnite, koľko aj slovenských firiem za posledné dva roky prešli do amerických rúk... Bohužiaľ!).

Přidat nový příspěvek