Re: Pjakin

Cico Ciciak | 19.12.2015

Áno, V.V. Pjakin sa často s nami vôbec nepára a myslí si, že sme všetci na jeho úrovni chápania, informovanosti a vykladania si vecí a preto často hovorí len skratkovite bez nejakého bližšieho ozrejmenia veci a tak. Často to potom vyznie ako logický nonsens, ako píšeš. Napríklad, keď aj v tomto videu tvrdil, že ussa chcelo rozpútať vojnu medzi tureckom a irakom, aby vznikla ešte väčšia utečenecká vlná smerom do eu, ale tuším predtým tiež povedal, že eu/západ (gp?) budú likvidovať turecko ako neposlušný nástroj, a teda vznikne tam občianska vojna všetkých proti všetkým, ktorá, jak som to ďalej pochopil ja, nebude vadiť ani Rusku. A ja sa pýtam: a takto utečenci nebudú? Nebudú do eu utekať tí ľudia z utečeneckých táborov v turecku alebo samotní turci (jak straší napríklad Chelemendik)? Dnešný diel bol hodne ťažký na pochopenie, hlavne keď človek nerozumie rusky, nesleduje tak ruské spravodajské weby a nevie, čo sa deje napríklad na ukrojine, že tam napríklad niekoho zabili. Tiež som nepochopil, prečo mu vlastne tí, ktorí ho aj zabili, dali najprv tú flešku. Sakra, sakra, sakra, sere ma, keď niečomu nerozumiem a hlavne vtedy, keď ani nie je vina na mojej strane, že by som napríklad nechápal slovám a tak. Problém je dakedy, vybrať si ten správny zmysel nejakej vety (tvrdenia), hlavne keď ich tá má viac. Na začiatku som tiež nepochopil, prečo najprv ussa chcelo čo najskôr dohnať ukrojinu k totálnej občianskej vojne, ale teraz radšej podržali jacehňupa, aby oddialili štátny bankrot(?). To mi moc zmysel nedáva, keď chceš, aby sa to tam čo najskôr zosypalo a spôsobilo vojnu, ktorá by sa preniesla aj do Rusko a aj do eu. Ďalšia vec, nepochopil som slovnému spojeniu, keď vysvetľoval otázku perestrojky ussa, že: "a preto sú vytvárané spojené štáty a irán..." Aké spojené štáty? Myslí tým eu ako federáciu alebo čo? Inak, som zvedavý, jak gp odpúta ussa a celkovo západ od ich vysokých požiadaviek na konzum. Ak to pôjde postupnou salámovou evolučnou metódou, tak to môže trvať aj desaťročia, ergo žiaden totálny krach v ussa, rovnako dolára, by sa podľa plánu nemal konať, jak sa mnohí anti-ussa-kers tešia, ale skôr nejaké lokálne konflikty rôzneho druhu (etnické, ekonomické, ekologické...). Atď, atď. Idem si to radšej pustiť ešte raz, vtedy to zvyknem pochopiť, myslím, aspoň na 90%.

Přidat nový příspěvek