nie vo vsetkom az tak dobrá, skôr potichu od hlavného dvádzajúca...

popolvár | 04.12.2015

vela zaujímavého, napr. termín islamisti a islamistický - a jeho pouzitie vo vztahu k Európe a Blízkemu východu - ak im to prejde, tak to nebudú islamské krajiny, ale islamistické (co to v autorovom chápaní znamená - pozri v clánku - a s týmto sa viem stotoznit)
Ale nesúhlasím s tvrdením autora, ze enantiodromia a permanentné vedenie vojny - spôsobovanie chaosu sú cielom samotným... ako píse: "cielom je samotný proces vytvárania chaosu"
Tvrdím, ze toto je len prostriedok na dosahovanie cielov USA, a ak uz silou-mocou ciel, tak nanajvýs ciastkový ciel, kde prioritou 1 vo vektori cielov USA je dosiahnutie a udrzanie celosvetovej hegemónie USA - pax americana...
Takisto nesúhlasím so zakonzervovaním tohto multi-kulti trendu, vedúceho k islamistickej Európe, ako niecoho nemenného a v EU uz nezvrátitelného - to potom hodme flintu do zita, serme na vsetko - a urvime, co sa dá a pokial sa dá...
Aj v starej 15-ke sa povedomie a nálady ovcanov menia a velmi rýchlo môze byt aj s liberalizmom vlád a vládami samotnými zatocené (tu súhlasím s autorom, ze pokial sa nevymetie liberalizmus s vládnucich postov, tak sa nic nezmení)
K tej zmene nálad - ak rodený Viedencanka este pred pol rokom bola celá paf z Merkelovej "herzlich wilkomenn! Wir schaffen das..." a pozerala na imigrantov predovsetkým ako na úboziakov, utekajúcimi pred vojnou a hnusným diktátorom Assadom (a dcéra jej isla na víkend dobrovolne vypomáhat utecencom) a ked som sa jej pokúsal vysvetlit objektívnu podstatu toho, co sa deje a co to sleduje, tak ma div nevyhlásila za neludského démona, tak teraz (a to som s nou uz na túto tému nediskutoval) pozerá v podstate na vec tak, ako som je to vtedy prezentoval. Takze poznanie a uvedomenie uz nastáva - otázkou je, nakolko je západná spolocnost este pre svoju záchranu akcieschopná..., a vôbec ochotná...

Přidat nový příspěvek