Re: Re: Re: Re: Re: re

Hox | 27.11.2015

Oprava, ne ruské zdroje, ale turecké Ministerstvo turistiky:
http://lenta.ru/news/2014/07/24/turkeytourism/

"V roce 2014 Rusko předehnalo Německo, za první polovinu roku přijelo do země nejvíce turistů z RF."

ad "většina příjmů z turismu" - bylo samotřejmě myšleno ne většina, ale největší podíl mezi zeměmi, pokud se nepletu tak 12% tureckého příjmu z turistiky je díky RF.

V roce 2014 rusové nepřestali jezdit, Ukrajinci přestali. Rusové jezdili více než v roce 2013.

V Turecku je 1/3 kurdů, se kterými vede vláda skoro občanskou válku, experti odhadují 30-50 miliard $ ekonomické ztráty od ekonomických protiopatření Ruska kvůli sestřelu. Už se ruší všechny společné projekty (atomová elektrárna za 20 miliard, kterou mělo financovat Rusko úvěrem na 40 let nebude), turecku se zavírá přístup na ruský trh.
Turečtí podnikatelé orientovaní na Rusko začnou masově krachovat (a oni začnou, to je nyní jisté), sociální napětí se řádově zvýší, a kam takové procesy obecně vedou víme.
30 milionů kurdů v Turecku chce vlastní stát, "nejsilnější armáda v NATO" na ně nestačí, na východě Turecka už dnes jsou reálné boje s nasazením tanků a dělostřelectva, stíhaček a bombardérů. Turecka armáda není Erdoganovi loajální a za jeho ropné zisky bojovat nebude, premiér Davutoglu zveřejnil onen nákres letů, generální štáb turecké armády vydal prohlášení, že to nepochází od nich a nemají s tím nic společného, tj. veřejně to označili za podvrh. To je vážný, bezprecedentní signál. Je třeba vnímat širší souvislosti.

Přidat nový příspěvek