Re: dovetok

Nikdo | 29.10.2016

To je typický příklad psychického trockismu - ďáblova logika. Zaměňuje příměry a podobenství a míchá jablka hrušky (veličiny, hodnoty veličin a abstraktní pojmy) se skutečností. V tomhle duchu mohu říci, že žízeň neexistuje je pouze nepřítomností vody.

Teplo a světlo jsou fyzikální veličiny, chlad a tma jsou míry velikosti těchto veličin a dobro a zlo jsou abstraktní pojmy (jako například číslice).

Dobro - lze definovat například takto: umožňuje zachovat život v následnosti generací a umožňuje prožití plného biologického cyklu bytosti

Zlo - lze definovat takto: vede ke zničení života a zkracuje biologicky cyklus bytosti.

Dobro a zlo Jsou termíny zavedené v lidské společnosti, semafory pro správnost v rozhodování (snažíme se konat dobro a čelit zlu). Můžeme diskutovat o jejich definici, co si kdo za zlem a dobrem představuje nebo se můžeme dohodnout, že tyto termíny nebudeme používat (což nedoporučuji jsou do malička zakořeněné například pohádkami a rodiče učí rozeznat dobro a zlo) a nahradíme je nějakými lepšími termíny. Ale nelze mluvit jejich o existenci a neexistenci, to je stejné jako říci, že neexistují číslice, přeci je nikde v přírodě jako takové nenajdete.

Když se budeme rozhodovat správně (dobře) tak zlo zmizí, ale rozhodně nepomůže ho ignorovat k čemu skrytě text nabádá.

Přidat nový příspěvek