Re: Re: Re: Re: GP a paranoia

Gaston | 26.11.2015

Pane Hoxi, z mého pohledu na svět, tak jak se mi svět jeví, je jeden základní proces, jedna "globální agenda" chcete-li, a to je věčný souboj dobra se zlem, Stvořitele s ďáblem o lidskou svobodu. Podle jednoho výkladu, který se mi líbí, vyčítali někteří andělé, tedy duchovní bytosti Stvořiteli, že stvořil zmetek - člověka. Člověk má totiž i hmotné tělo, tedy podléhá nesvobodě hmoty, která se projeví i v nesvobodě ducha, a tedy nemůže být dokonalý. A od těch dob se tito tzv. padlí andělé snaží dokázat že člověk o svou svobodu přijde. Celými dějinami spásy se to spojitě táhne. A tím se dostávám k tomu, kde si myslím, že jsme na stejné parketě, např. že se věci nedějí "kaleidoskopovitě". Větší problém než ve vnějších projevech ďábla vidím v jeho působení na naši duševní stránku. Běžně používaný výraz "víra" v sobě zahrnuje jak obyč. víru, tedy že věřím něčemu, na co jsem si třeba nesáhl, dále význam důvěry a věrnosti. Právě na naši důvěru v Boha ďábel nejčastěji a nejúspěšněji útočí. Přestaneme-li důvěřovat Bohu, ztrácíme svobodu. Z tohoto úhlu věci posuzuji a hledám v nich "čertovo kopýtko". Souhlasím, že je třeba studovat a promýšlet taktiku a strategii zla, abychom se nenechali řídit. Máme na to, náš Stvořitel je věrný. Ale všechny lidské koncepce uspořádání světa vlastními silami bez důvěry v Boha vždy skončily a skončí jen nesmírným utrpením a potoky krve. Na to je třeba dát pozor. To je rafinovaná taktika namluvit nám, že můžeme zařídit ráj na zemi bez Boha. Tak do příště.

Přidat nový příspěvek