Re: Sci-fi

Pe-tri | 25.11.2015

Navrhuji brát (nejen) tento text jako kamínek do mozaiky, nikoliv jako konstatační faktologii. A jako vždy - každou subjektivní myšlenku vnímat z hlediska míry její vzdálenosti od objektivní skutečnosti. Takže autorovi textu patří za jeho vhledy IMHO spíše poděkování než kritika.

Každé vyhraňování je ve své podstatě neproduktivní. Např. - ano někdo někdo napsal, že GP řídí bezstrukturně, ale přesnější je říct/chápat - řízení ze strany GP je jak bezstrukturní povahy, tak v mimořádných situacích zajisté má k dispozici prostředky, umožňující mu/jim používat i zformované struktury řízení , což se s původním, zjednodušeným a vyhraněným (ne)chápáním podstaty věci nevylučuje.
Nebo - on někdo někdy tvrdil, že GP má vše pod kontrolou ? Pokud ano - prosím linkovat (nebo vysvětlit), pokud ne - potom úvaha o nahodilosti a břídilství nemá nárok na smysluplnost.

Poslední odstavec je pro mne formulace příliš zjednodušené představy o GP, které chybí úvaha o tom, jak se GP podařilo oblbnout nejmocnější/znalé lidi (j-elitu) jakousi zmatečnou, potažmo nefunkční (neplodonosnou) esoterikou, do které se sám schoval.

Apropó - GP využívaný fenomén pod pojmem egregor, ve Vaší mozaice, patří do okruhu dále zmíněné oblbující zmatečné esoteriky či nikoliv?

P.

Přidat nový příspěvek