Paříž jako False Flag nebo Blow Back?

Martin | 17.11.2015

Budu teď chvíli uvažovat o patro níže než Taurus. A zabývat se pouze mechanismem činu v Paříži a možností, že se vyjimečně jedná možná i o nativní terorismus.
Od počátku jsem naprosto automaticky považoval čin za typický státem sponzorovaný terorismus, se kterým v Evropě máme více jak čtyřista let zkušeností a můžeme jej trasovat od roku 1605, Guy Fawkese a událostí kolem parlamentu v Corku. Tedy jsem zasadil masakr v Paříži do typického schématu operací NATO-Gladio Network a běžného státem sponzorovaného syntetického teroru pod cizí vlajkou.
V krátkosti popíši jeho principy. Není důležité jaká z ovládaných skupin je nositelem terorismu. Mohou to být ultralevicové bojůvky, islamističtí bojovníci nebo neonacistické skupiny. Princip je pořád stejný. Tajné služby vytvoří nebo infiltrují radikální hnutí, které financují a kontrolují. Ukrajinský nácek nebo islamistický bojovník je rekrutován ze skupin nízkopříjmových, nevzdělaných, většinou
nezaměstnaných mladíků bez budoucnosti, kterým je následně vymyta hlava příslušnou ideologií, jsou vycvičeni a použiti k danému účelu. V případě složitějších operací tito lidé slouží jen
jako obětní beránci (i. e. L.H. Oswald, Mohammed Atta) a teroristický čin provádí profesionální technici agentury. Není to nativní terorismus, ale státem sponzorovaný syntetický terorismus,
který je potom používán k barevným revolucím, vraždám neposlušných politiků, výměnám režimů, šíření chaosu i jako záminka k zahraničním misím a vytváření veřejného souhlasu s nimi.
Tak jsem netrpělivě čekal na analýzu amerického historika Webstra G. Tarpleyho, který je předním odborníkem na sponzorovaný teror a v řadě svých prací se zabýval velmi detailně operacemi jako bylo Gladio v návaznosti na vraždu Alda Mora, pokusy o atentáty na De Gaulla atd. Je autorem naprosto unikátního pohledu na události jedenáctého září v knize 9/11 Synthetic Terror Made in USA. Tarpley je mi také velmi blízký svým historickým pohledem na svět a zejména jeho práce týkající se benátských olgarchií jsou velmi detailním pohledem do operací GP. Byť on sám termín GP nepoužívá.
A Tarpleyho analýza či spíše poselství Francouzům -
http://tarpley.net/how-france-must-retaliate-against-terrorism-cut-the-isis-supply-lines-crossing-the-syrian-turkish-border-between-jarablus-and-aleppo/(angl.)
http://tarpley.net/la-riposte-qu%E2%80%99il-faut-au-terrorisme-couper-les-lignes-dapprovisionnement-de-daesh-entre-jarablus-et-aleppe-detruire-vite-l%E2%80%99etat-islamique-et-mettre-fin-a-la-guerre-en-syrie-et-irak/ (fr.) vede spíš k závěru, že se jedná o zoufalý čin a technicky nízkoúrovňový terorismus.
V širším kontextu je samozřejmě ISIL dítko výše uvedeného principu sponzorovaného teroru a produktem politiky lidí jako generál Pertraeus a Allen i produktem zahraniční politiky Washingtonu, Riádu, Ankary a Londýna. Ale Tarpley tvrdí, že tentokrát máme co do činění s utrženým monstrem a teror v Paříži může být i nativní. Zoufalý čin a důsledek operací Ruska v Sýrii, ale také výsledkem kurdské ofenzívy v Iráku, která je konečně podporována Američany ze vzduchu po té, co byl odstraněn generál Allen, jako vrchní ochránce ISIL. ISIL se ocitl o obtížné vojenské situaci, odříznutý Kurdy postupujícími na Sidžád od zásobování v oblasti dálnice 47 mezi Raqqou a Mosulem. Zároveň s kurdskou ofenzívou je velmi tlačen i iráckou armádou. Díky ruské chirurgii se také dostává do velmi obtížné situace v Sýrii. Kdyby se podařilo uzavřít syrsko-tureckou hranici, je vojenská porážka ISIL otázkou dvou měsíců.
Je tedy otázkou, jestli poslední teroristický útok sloužil k umravnění francouzských elit, tak jak tomu bylo v případě Charlie Hebdo. Je také možno si všimnout určité nepřipravenosti médií i neschopnosti zasadit událost do obvyklého schématu „Je suis Charlie...“
V každém případě je zde příležitost začít prosazovat natívní evropskou politiku a k vytvoření rusko-evropské koalice proti ISIL, tak jak o tom mluví Sarkozy a další evropští politici. Likvidace či oslabení frakce Petraeus-Allen v Pentagonu by také nasvědčovalo tomu, že globálové s Obamou získávají více kontroly a tak by se pro takovou politiku mohlo otevřít okno.

Přidat nový příspěvek