Re: Re: K tématu

Sio | 31.10.2015

Já jsem si poslechl cyklus asi 20 přednášek generála Petrova v originále a sem tam si něco přečtu. Umím poměrně zjistit, co v knížce je. Takže si troufám tvrdit, že vím, o čím se v KOB a DOTU zabývá asi z 90%
Díky za váš příklad, vzpomínám si na to, jak o tom Pjakin mluvil. Jenže - právě tady se s větší pravděpodobností jedná o náhody, které si Pjakin šikovně zkloubil. Z KOB a DOTU žádný takový závěr vyvodit nelze, to je nesmysl. Pjakin by to musel s NĚJAKÝCH ZDROJŮ vědět, ale k tomu by pak nepotřeboval KOB a DOTU.
Že nejsou náhody? Jsem matematik, vím, co je pravděpodobnost a náhoda. Jeden ekonom vystudovaná na MGIMO mi tvrdil, že na sto procent musí vyhrát majlant, když bude házet mincí a po každé prohře bude zdvojnásobovat sázku. Přece se nemůže stát, že hodím desetkrát po sobě panu? Nebo orla? Nedal si vysvětlit, že klidně, když udělá kolem 1000 pokusů. Pak to zkusil a stalo se mu to. Náhoda existuje.
Jedním z přínosných tvrzení toto vydání bylo, jak Pjakin poukázal, že "kánonické knihy" KOB a DOTU nelze aplikovat dogmaticky, pamatujete?

Přidat nový příspěvek