Re: Re: Re: Re: Re: Re: VP SSSR, hlásící se k dítku GP - Římskému klubu?

Martin | 31.10.2015

Naopak si myslím, že ty cíle plněny jsou. Možná jen ne rychlostí, kterou si CoR stanovil. Od sedmdesátých let tady běží proces deindustrializace a programové pauperizace západní společnosti, což neúprosně dokazují ekonomická a demografická data.
Ale využiji této příležitostu uvést věc do širšího kontextu, který souvisí s mou základní otázkou na kterou jsem dosud nenašel odpověď... A totiž zdali je KSB jen další z mnoha cest k cílům někoho jiného, šikovná manipulace, která je cenná tím, že musí pustit sakra velký kus pravdy, aby byla věrohodná nebo je skutečnou platformou, na které je možné stavět lidskou společnost...
Vezmu trochu zeširoka... Právě jsem dokoukal videa z levicového semináře v Litoměřicích. (http://www.nwoo.org/2015/10/27/litomericky-odborny-seminar-3-10-2015-video/) Bez ohledu na to, že si myslím, že knížky, které píše paní docentka Švihlíková jsou potřeba a docela potěší, když Mirek Ransdorf popisuje současný svět skoro stejnými slovy, jako někteří američtí pravicoví konzervativci, odnáším si určitý pocit, že levice nikdy nevyleze mimo rámec své škatulky. A trochu jízlivě poznamenám, že si také neuvědomí, že "globální kapitál," proti kterému se vymezují má stejně jako ona naprosto shodný cíl, kterým je likvidace liberálního kapitalismu. Což je samozřejmě dáno historicky a v materiálech VP SSSR je to více jak slušně vysvětleno.
Byla to také velká část zejména západní levice, která přímo naběhla do náruče Římskému klubu a po rozpadu SSSR "zelené" agendě spojené s AGW. Po té, co se západní radikální marxistické levici rozpadla vidina vítězství východního bloku v čele se Sovětským svazem nad liberálním kapitalismem, správně pochopila v oligarchiemi řízeném zeleném hnutí, škrtícím západní ekonomiky příležitost k dosažení původních cílů jinými prostředky. A když si do toho dosadím Zaznobinovu tezi o tom, že dalším stádiem liberálního kapitalismu je transhumatismus, dává to celkem neúprosně logický obraz. Jenže...
Od shlédnutí prvních Petrovových videí mne provází otázka zdali KSB není jen opět jedním z dalších kontrolovaných proudů. K tomu mne vedly právě některé ekologické postoje, které presentoval a okamžitě mi zazněly jako falešný tón.
Prakticky jakékoli signifikantní hnutí, filosofický či politický se kterým jsem se setkal byl v průběhu své existence podchycen a ovládán "určitými subjekty" nebyl jimi přímo stvořen k účelu. A tak jsem se už při prvních setkáních s KSB zeptal, jestli koncepce není jen další sofistikovanou udičkou a klonem téhož. Možná, že slyším trávu růst, ale výše uvedená stať je přesně tím textem, které vrství kamínky na tu stranu vah... Čas a další studium koncepce mi doufám odpověď ukáží.

Přidat nový příspěvek