Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ne, nemáte pravdu.

Sio | 25.10.2015

Ne, není to nad slunce jasné, nebyly sneseny dostatečné důkazy pro takové tvrzení.
Co se týče teismu/ateismu, je to jeden z důvodů, proč kritizuji KOB, je v něm spousta nesmyslů, bajky o žrecích, o Židech apod, nic z toho není prokázáno a ani se pořádně prokázat nedá.
To, co má smysl je DOTU. Ale mám pocit, že se většina lidí tady točí na bajkách a nepodložených tvrzeních KOBu, protože pojmům z DOTU a ani DOTU samotné moc nerozumějí. DOTU samotné, jako myšlenka, nástroj analýzy stavů a procesů, je velmi dobra teorie. Co se týče KOBu, počítám, že Stalin sám by se nad většinou jejích tezí zasmál. Zdejší diskuse je pro mě velmi zajímavá, vidím, jak KOB a DOTU působí na lidi, kteří se tím sami zabývají.
A vidím příčiny, proč je KOB a s ním i DOTU lidmi odmítán. Jsou tyto:
1. Příklon k mystice pod maskovací rouškou vědeckosti.
2. Dogmatismus, chovávaný za tvrzení, kolik tlustých knih je třeba přečíst, neschopnost vysvětlit základní pojmy
3. Neznalost a nepochopení DOTU, neschopnost uvádět vlastní příklady použití teorie (papouškování z tlustých knih),
4. Elitářský přístup k lidem, kteří se upřímně snaží něco o KOB a DOTU dozvědět
5. Neschopnost vyjmenovat alespoň základní vektor cílů VP
6. Neschopnost a nevůle (nedostatek jistoty?) šiřitelů KOB DOTU říci, o co vlastně jde jim, proč to dělají a jak chtějí svých cílů dosáhnout. Prý jejich soukromá věc. Jistě, tak dobře. Ale jak diskutovat s lidmi, kteří nechtějí nebo neumídeklarovat cíle svého snažení, takže nevíte, o co jim vlastně jde?
Komu se to nelíbí, je to jeho právo, takový je momentálně můj názor na to, co vidím na tomto webu. Dají se tu najít překlady zajímavých věcí (díky za ty, co neumí rusky) ale i dost málo invence a slabší obhajoba některých tezí.
Já přišel ke KOB a DOTU z přednášek generála Petrova. Ty jsou vynikající, škoda, ře nejsou přeloženy, podle mého by si to zasloužily o mnoho více, než přednášky Velička nebo i Pjakina. Ale to je věc názoru, díky i za ně.

Přidat nový příspěvek