Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ne, nemáte pravdu.

Sio | 24.10.2015

*** výrok trochu kazí fakt, že obojí má stejné autory ***
To nevylučuje možnost, že udělají něco špatně. Navíc, autorů je spousta a každý se mohl zabývat přednostně něčím jiným. Autoři vytvořili KOB a DOTU na základě znalostí, které už tu byly a to jejich integrací. DOTU je velmi konzistentní, myšlenky jako je řízení na šesti prioritách nebo úplná funkce řízení zasluhují rozhodně velkou pozornost.
Novum by mohlo být pojetí egregorů, jenže mnozí je staví na nevědeckých základech, nedokázaných předpokladech o jakési "vlnové komunikaci" a další na jakýchsi esoterických předpokladech. Toto pojetí způsobuje to, že mnozí to okamžitě zavrhnou, pokud zrovna neujíždějí na nějakém druhu esoteriky. Já egregory kvůli tomu nezavrhuji, ale vnímám je na základě materialistické vědy. Je to otázka informace a informatiky, informační pole vzniká zcela přirozenými prostředky.
Pak je tu pojetí Nejvyšší řídící priority - někdo rovnou řekne Boha. Jenže málokomu pak docvakne, že se nejedná o Boha ve smyslu křesťanství, islámu nebo jiného existujícího náboženství. Je to poněkud matoucí.
Odvolávám se na základní článek KOBU. Nejvyšší autoritou je kritický rozum, cit pro míru a informaci. Neexistuje nekritizovatelná osobnost a to ani mezi autory KOBU a DOTU. Spoluautory těchto koncepcí jsou všichni, kdo se tohoto procesu chtějí účastnit. Základní pojmy patří sice "tlustým knihám". Ale nejsou to dogmata.
Zkuste dát odpověď na tyto otázky.
1. Jaký je podle vás vektor cílů KOB a jakými prostředky řízení má být dosažen?
2. Jaký vektor cílů máte v tomto ohledu vy a jak chcete toho stavu dosáhnout?

Přidat nový příspěvek