Všem kritikům

ТаuRus | 22.10.2015

Přečetl jsem znovu tu diskuzí znova a je mi z toho smutno.
Navrhují všem nespokojeným, aby si uvědomili některé věci.
Všechny informace, které jsou k dipozicí jsou grátis. I ty nejnáročnější překlady se dělají za cenu toho, že "někdo" zapomene na volný čas, omezí kontakt se svými přáteli, ale často i s rodinou, aby vám tyto informace donesl Informace, které nikde jinde nenajdete, kromě ruských webů.Zvládli to přeložit v rekordně krátkém čase. Když si uvědomím za cenu jakého odříkání to dělají, tak mi je dvojnásob smutně za to, že ještě sklízí kritiku.
Kolik z vás, kritizujících, nabídlo svoji pomoc při překladech? Kolik z vás, kritizujících, se pustilo aspoň do studia ruštiny, aby mohli sami vyhledat potřebné informace a třeba i přeložit je pro tyto stránky?
Kolik z vás, kritizujících, nabídlo nějakou finanční pomoc, aby se zaplatila práce překladatelů, třeba i paní Ireny Aneri, která vám každý týden přeloží video s Pjakinym?
Zajímalo to někoho, jak to tito lidé zvládají? Nebo řešíte jen své problémy, na které se neustále vymlouváte?
Jestli jsem správně pochopil, tak hlavním mottem všech stížnosti a kritiky je náročnost překládaných materiálů KSB.
Zjednodušte nám to, rozžvýkejte anebo rovnou, řeknete, co máme dělat, protože na studium nemáme čas...
A opět jsme u "tlupo-elitarismu". Akorát pod hlavičkou KOB.
Jenže, nikdo, kdo se pustil do studia KOB "kozla" vám dělat nebude. Nebude vám zde vytvářet nové elity, které vás povedou k lepším zítřkům. To už zde bylo a k ničemu dobrému to nepřivedlo. Holt si musíte uvědomit, že za ty lepší zítřky pro sebe a své děti se musíte poprat sami. Ale jen s vědomím, kam chcete, aby to směřovalo. Pokud si vyberete "tlupo-elitární" cestu, vězte, že lepší budoucnost nás nečeká, ani naše děti.
Zkuste se sami sebe zeptat, proč, zrovna vy jste se v této době narodili. Přece musí být nějaký důvod? Proč zrovna vy jste se narodili v době, když lidstvo vstoupilo do boje dobra se zlem, proč vám do cesty přišly tyto stránky se "svojí náročnou koncepcí"? Co se po vás vůbec chce a jaký je s vámi "boží záměr"?
Přece musí být nějaký důvod? Nebo ne?

Vymlouvat se na "neschopnost" zvládnout koncepci je hrozně pohodlné. Ale, za předpokladu, že člověk, podle prokazatelných studií, využívá jen 5 -10 % kapacity svého mozku, je směšné.
To si můžete nalhávat jen sami sobě. Ale při konfrontací se svým vlastním svědomím asi moc neuspějete. A už vůbec při setkání se Stvořitelem, když se vás zeptá: "Co jsi mohl/a udělat a neudělal/a?"
Všechna tahle kritika je jen snahou potlačit vlastní svědomí hezkými slovními obraty a rádoby pádnými argumenty.
A nakonec. V KOB se říká: "Koně můžeš přivést k vodě, ale nedokážeš ho donutit se vody napit". "Voda" -je informace. Tu zde máte a je jen na vás, jestli se napijete.
A jestli nechcete pít, tak aspoň do té vody neplivejte, aby se mohli napít jiní.

Přidat nový příspěvek