reakcia na príspevky

popolvár | 21.10.2015

ďakujem všetkým za zapojenie sa do diskusie, v ktorej je možné nájsť mnoho podnetných bodov. Zareagujem na viaceré z nich (nebudem menovať diskutéra - nie je to podstatné).
Ešte raz k štýlu a voľbe akým Mŕtva voda and co. boli písané. Citujem z Predslovu Vody mŕtvej:
"... "Voda Mŕtva“ je sama o sebe tzv. “nezávislou expertízou“ správy na tému vedecko-výskumnej práce „Vypracovanie koncepcie strategickej stability a  dynamiky rozvoja scenárov možnej spolupráce za podmienky zachovania parity perspektívnych stratégií svetových mocností na obdobie do roku 2005“2, vypracovanej na Inštitúte USA a  Kanady AV ZSSR v r.1990. ... spočiatku práca, stanúc sa všeobecne dostupnou knihou, bola adresovaná nie širokej čitateľskej obci, ale vedeniu Inštitútu USA a  Kanady AV ZSSR."
- takže áno, tieto materiály primárne neboli určené širokej verejnosti, ale pracovníkom Akadémie vied a akademikom samotným. Ich štýl vyjadrovania, prehľad a vzdelanosť je trocha inde, ako vzdelanosť bežných ľudí, napr. 80-ročnej dôchodkyne alebo bagristu. Preto je to textová forma a nie forma obrazov (aj keď autori odporúčajú textovú formu previesť do formy obrazovej - zober si papier, ceruzu a kresli...). Akademici proste sú orientovaní na textové formy a primárne to bolo určené im. Preto je to tak štylisticky komplikovane rozvité, lebo na popis konkrétneho obrazu je potrebných mnoho slov, aby bola istota, že nie "my o koze a on o voze" - maximálna zhoda obrazu predaného a obrazu prijatého a pochopeného vo vlastnej hlave zobrazeného, žiaľ nedokonalou textovou formou - telepatia, či holografia by isto bola lepšia. Aj napriek tomu nie je písaná štýlom, ktorému, trocha popracujúc na sebe, by nedokázal aspoň v určitej miere časom porozumieť aj ten bagrista. Aj akademik, takisto, ako zmienený bagrista, ma dve nohy, dve ruky, jednu hlavu, mozog, v riti dieru a obaja sa narodili s približne rovnakým potenciálom mozgovej kapacity a tvorivých schopností. Ten rozdiel je len v tom, kto sa čomu neskôr venoval, ktorú svoju stránku rozvíjal. Ale nikde nie je napísané, že bagrista štúdiom nedokáže si osvojiť akademické vedomosti a akademik ovládať bager (niečo trvá dlhšie, niečo kratšie).
Tieto práce sú o tom, aby sme pochopili súvislosti - proste ukazovatele cesty, pre tých, ktorí sa rozhodli vykročiť, a nemuseli osamote hľadať správny smer, blúdiť v labyrinte falošných odbočiek, slepých uličiek labyrintu života tejto civilizácie. Niekomu stačia videá Pjakina - super! Aspoň je ochotný prijať videnie globálneho toku udalostí z pozície KSB. Niekomu to nestačí, a chce vedieť, na základe čoho je Pjakin schopný takého videnia a takých analýz, prečo sa on vyjadruje inak a aj to vidí inak, ako redaktori spravodajstva, mudráci v krčme, tzv. analytici hlavného prúdu a pod. (ja sám som išiel po tom a hľadal, čo umožnilo udovi písať svoje príspevky na zvedavci.org inak, ako písali všetci ostatní - tak som sa dostal ku KSB - a tiež som rok a pol po prvom nahliadnutí nechal tak - zložité a ešte ku tomu len v ruštine - aj u mňa musel dozrieť ten správny čas).
Ako tu niekto povedal: niekomu stačí vodičák a auto na šoférovanie, a nemusí vedieť, čo a ako ohľadom auta - na to má servis - ten vie, ako to funguje a vie s tým manipulovať. Niekto je zvedavý aj na to, čo je pod kapotou, ako to vyzerá, na akých princípoch pracuje. Pokiaľ auto funguje, sú na tom obaja rovnako, ale ak sa systém - auto poserie, tak ten prvý je v prdeli a musí sa spoľahnúť na servis a aj na jeho serióznosť, aby mu kvôli vypálenej cievke neúčtovali generálku motora. Ten druhý, ktorý išiel aj trocha do podstaty, si to opraví sám, alebo aspoň je v jeho silách posúdiť, či sa ho nesnaží servis "ojebať".
Takisto je to o spoločenskom usporiadaní, o systéme života. Niekomu stačí sa len v ňom viezť, niekto chce aj vedieť v čom, prečo a ako sa vezie. A takisto, pokiať systém funguje, t.j. vezie ma tam, kam chcem ísť - je to OK. Žiaľbohu, dnes nás systém vezie nie tam, kam chceme my, ale kam chce pár hajzlíkov na náš účet. A servis - tí, ktorí systému rozumejú? Väčšinou len ojebávajú - a najlepšie tých, ktorí su pohodlní zistiť, ako systém funguje a spoliehajú sa na "serióznosť servisu".
Takže na otázku Braňa a ďalších: "Načo mi je KSB?" je odpoveď: "Aby ťa neojebával každý, ale len ten, komu jeho morálka nebráni a vyššia úroveň poznania umožňuje ťa ojebať. A čím viac budeš rozumieť a ovládať to, o čom pojednáva KSB (pojednáva o fungovaní a princípoch fungovania spoločnosti), tým menej bude tých, ktorí ťa ojebať dokážu!" (ospravedlňujem sa za vulgarizmy).

ad. ezoterizmus autorov KSB. Ak sa zamyslíme nad tým, čo sú matrice, egregory a pod., ďalej s kým všetkým sa autori stretli a čo u koho skúmali (viď. napr. cesta do Indie v Poslednom gambite), tak áno, dá sa povedať, že autori v určitom slova zmysle ezoterikmi, t.j ľuďmi, ktorí sa vedia orientovať aj v nehrubohmotnom, nemateriálnom svete, v skutku sú. Ale keďže pre mnohých ľudí je to oblasť science-fiction, či oblasť hodná blázinca, tak aj ten "ezoterizmus" je v zamlčaní, medzi riadkami... A ten, komu to z tých medziriadkov dôjde, je už aj pripravený jemnohmotný svet akceptovať.

ad. GP - globálny prediktor, parazit - primárna otázka a podstata nie je v tom, kto sú - to je druhotné, ale čo dokážu. A čo im to umožňuje. Dokážu riadiť systém spoločnosti, tj. fungovanie tejto civilizácie bezštruktúrnym spôsobom tak, že civilizácia - dnešné spoločenstvá ľudí si neuvedomujú, že sú v určitých smeroch a oblastiach cielene riadení, oni to považujú za prirodzený chod udalostí, náhodu, "samo-sa-to"..., dokážu riadiť bez toho, aby oni - týto amorálni "servisáci" systému - pri tomto spôsobe riadenia odhalili svoji identitu. Opakujem - dôležité je to, že dokážu manipulovať spoločnosťou v skrytosti, a či sú to pre niekoho najbohatšie rodiny, Bilderbergovci, tajná vláda, neoconi ..., pre niekoho zase mimozemšťania, potomci reptiliánov, tzv. siváci, či šedí, alebo potomkovia vodcov Atlantídy, zvládajúci prenos vedomia v kontinuite tisícročí - to je vec vedľajšia - tak, ako sa píše v DVTR - môže to byť, babka, dedko, včelár v dedinke na míle vzdialenej od hlavného mesta, či sused z vedľajšej chaty... Podstata je to, čo vie a na čo to používa, a nie aké má rodné číslo.

ad. nadradenosť tých, ktorí trocha do KSB sa vnorili, pocit výnimočnosti autora článku - si na omyle, ak si to myslíš. Čím viac sa vnárame do tlstých kníh, tým viac v nás rastie pokora. Ale pokora neznemená, že si dáme neustále skákať po hlave od ignorantov, a tých, ktorí nás aj prípadných záujemcov o KSB chcú znechutiť. Sme už unavení ignorantom tisíckrát opakovať a vysvetľovať to isté. Vieme už rozlíšiť, kto sa pýta, aby sa posunul, ak kto proste len trollí... Poviem to takto: "Veď ma, nasleduj ma, choď mi z cesty!"

ad. rozčlenenie spoločnosti ohľadom ovládania KSB - áno je to tak, nie všetci ju zvládnu, nie proste preto, že toho nie sú schopní, ale preto, že vždy si nájdu dôvod prečo nie. A preto prirodzene budú riadení tými, čo sa tomu venovať budú do hĺbky. Je, žiaľ, trendom dneška zbavovať sa zodpovednosti a nechávať ju iným. Ale zodpovednosť viaže na seba aj silu a moc. Keď už niekto nechce ísť do hĺbky a nechce preberať zodpovednosť za celok, za jeho riadenie, tak nech aspoň naštuduje toľko, aby prijal zodpovednosť aspoň sám za seba a vedel rozoznať, či ten koho bude voliť, aby sa ním nechal riadiť, to myslí s volebnými sľubmi úprimne a ak aj, či je to reálne a nie je to len naivka... Lebo po voľbách jeho rozhodnutia sa budú týkať aj toho posledného lenivca...
"Mierou svojho chápania pracuješ na sebe, a mierou rozdielu v chápaní pracuješ na toho (na jeho ciele), kto chápe viac." Ale už je osobne na každom, akú mieru chápania chce u seba dosiahnuť a čo preto spraviť. Takisto si vyberá zdroje, ktoré mu chápať umožnia - vskutku alebo zdanlivo. Každý si zdroje vyberá sám. Aj my sme si vybrali. Ak si si vybral to isté a si lepší - veď nás! Ak sme lepší my - nasleduj nás! Ale ak si si vybral niečo iné a chceš nám prekážať - choď nám z cesty! Sú aj iné weby, ktoré možno zodpovedajú viac tvojmu výberu... Každý je tu vítaný, ale prosím, rešpektuj, že toto je webstránka postavená na osnovách "tlstých" kníh KSB.

Přidat nový příspěvek