Díky

Jan | 19.10.2015

Ahoj,
především díky, velké díky, za Vaši práci, bez ní bych se k tomuhle nikdy nemohl dostat, jak bych se o tom asi dozvěděl když neumím rusky, a i kdybych uměl tak stejně bych o to asi těžko zakopl.
Musím říct že jsem teprve na začátku, no pár set stran materiálu už mám 1x přečtených, jistě mi toho hlava nepobrala mnoho, ale spoustu již mi to dalo. Minimálně chuť do další práce. Jsem "hledající", takže se nepovažuju už za úplne vygumovanou "ovci", ovšem po cca 5ti letch probouzení jsem sice viděl některé věci jinak, ale celkově to k ničemu výraznému nevedlo, snad jen k znechucení několika kamarádů "u piva" když jsem o svých poznatcích snažil se s nimi diskutovat (skoro vždy absolutní nezájem, nebo ťukání na čelo těch "študovaných").
Ta chuť k dalšímu studiu u mě pramení hlavně z toho, že spousta věcí, o kterých jsem věděl, nebo o nich četl/slyšel, je zde dána do širšího kontextu, vysvětlujíc proč to tak je z jakého důvodu to tak někdo nastavil, jaký to má vliv a tak dále. Prostě ta mozaika se začala sestavovat, už věřím tomu že spousta jejich částí se začíná jevit stabilně, čím dál tím víc, no že zde na některých částech bude ještě dost kaleidoskopických zatřesení, s tím počítám, ale to je nevyhnutelné a myslím že i prospěšné. Ale pevně veřím že nekteré části jsou už napevno, že se maximálně budou měnit vztahy mezi jednotlivými dílky.
Takový pocit jsem měl už i dříve, ovšem v mnohem menší míře, a byl samozřejmě nereálný, no vždy to nakonec vedlo k celkovému zatřesení, co si budeme povídat. Nyní ale už vidím že v tomto případě se to nestane, že toto je správná cesta (no, už jsem si zvykl na "nikdy neříkej nikdy", takže i kdyby tak tohle je ten nejpropracovanější blaf na který sem narazil, takže i tak si pozornost vyslouží :D)
Jednodušeji řečeno - moje obíbená fráze "to sedí jak prdel na hrnec" mě při čtení materiálu napadá až příliš často na to, abych se nechal dalším studiem jakkoli odradit. Zejména to, že mnoho informací jsem měl, ale nebyl jsem schopen si je dát do širších souvislostí, což tedy je pro mě aktuálne při čtení KSB a materiálu kolem ten největší přínos (K DVTR jsem se ještě nepropracoval, ale už brzo to příjde)

No, konečně jsem na něco přišel sám o chvíli dřív než se to tu napsalo - prakticky to co je tu v tomto článku mě napadlo nedávno, že to prostě vypadá hodně složitě ale ve skutečnosti se to jeví složité pouze díky kompletnosti a celistvosti (tak to na mě působí tedy, nemůžu to tvrdit "nabeton" když jsem to ještě nepřelouskal ani 1x všechno, ale z mého pohledu - připadá mi to tak) - takže sem pochopil že jednodušeji to být sepsáno prostě nemůže, to by z toho byl zase jen nějaký nepochopitelný ezoteroblábol co by byl k ničemu.

Takže za mě bezvadný, zcela se s tímto článkem stotožňuji, pečení holubi lítají zadarmo do pusy jen v pohádkách (a občas i v Bibli). Ještě že jsem vegan :D

PS - toto je můj první příspěvek zde, když sepíšu něco takhle delšího do nějakého fóra, tak jsem zvyklý si to zkopírovat ještě před odesláním, tj označím celý svůj text a dám kopírovat do zápisníku - kdyby se cokoli stalo a nešlo mi to odeslat, nebo se to nějak smazalo, abych to nemusel psát znova. Ale tady je to nějaké podivné, po označení i když dám ctrl+c nebo v kontextovém menu zkopírovat, tak mi to nezkopíruje ten text ale pouze odkaz na článek. Malinko nepraktické, možná nějaká chyba. Nakonec jsem to udělal pomocí drag&drop...

Přidat nový příspěvek