Mnohokrát díky, Popolváre

Lin | 19.10.2015

Sepsal jsi to srozumitelně - a hlavně - sepsal. Snad to pomůže valné většině čtenářů a předejde se tím mnohému nedorozumění, neporozumění.
Jak píše Udo níže - KSB není žádné "ezoterikum hermetikum" (= uzavřené učení, určené jen vyvoleným nebo nějak "zasvěceným").
Vzpomenul jsi tam i mě, ale já sama se "na úrovni" nevidím. Sama sloužím jako zářný příklad nechápajícího telátka, co koukalo na ty složité články jak na nová vrátka. Nic jsem nechápala, ničemu z toho nerozuměla a trapně se ptala na úplné blbosti. A - také jsem volala po zjednodušení, srozumitelnější "lidštině", po příkladech, na kterých se nejlépe učím.
Vysvětlili jste mi, že takhle to prostě nefunguje, že není možné žáčkovi z pomocné školy "jednodušit" učivo kvantové fyziky tak, aby pochopil. A já sama pochopila, že buď "dorostu" nebo taky ne. A mnohému jsem dosud "nedorostla"...
V mnohém vděčím Hoxovi (a využívám příležitosti mu nastotisíckrát poděkovat), který měl vždy cit a nos mě správně "zaúkolovat". Dostala jsem tenkrát nabídku, zda bych nepřeložila analytiku k čínskému videjku o MS ve fotbale (na UA). Tam mi snad poprvé seplo chápání - a já pochopila princip, jak pracuje GP a kde hledat jeho kořeny. Bylo tam i něco ke stupňům řízení (priority řízení) -a to jsem taky chápala. Pak mě Hox nasměroval i na Zaznobina - a toho jsem chápala velmi dobře. Prostě krůček po krůčku. Některé materiály nechápu dodnes - a jak říká Udo - nechám je být, netrápím se. Ale už několikrát se stalo, že mě jiné texty či analytiky objasnily aspoň základ a oklikou "hodily" na text, který jsem před časem pro marnost studia odložila.
Za sebe říkám - jde to a není to jako sedět nad učebnicí a cosi se biflovat, protože nerozumím podstatě. Přes těžké začátky, kdy člověk neví kudy na to, se vyplatí trpělivost, protože pak je to jako znovu objevovat svět. Ve své podstatě jde o věci známé ze života, třeba denně užívané a to i v mezilidských vztazích. Objevování znalostí KSB je o objevování principů, na kterých funguje jak vnější, tak vnitřní svět.

Přidat nový příspěvek