Re: Re: na doplnenie

Cico Ciciak | 16.10.2015

Nestraš prosím ťa už toľko. Ako vieš, že gp nechal ussa realizovať ich chápanie scenára "svetového/eu kalifátu", keď nechce vojnu, ktorá by naopak išla pekne na ruku elitám ussa? gp riadi bezštruktúrne/nepriamo, takže si myslím, že určitý čas len trvalo, kým začali jeho opatrenia na negáciu krokov ussa účinkovať a pretavovať sa do štruktúrneho riadenia, ktoré je viditeľné práve aj nám - obyčajným smrteľníkom. Však tým, že podporuje Rusko v boji proti isil-u, tak to vypadá, že scenár "svetového/eu kalifátu" sa na nejaký čas odkladá (v eu sú už dávno nachystané časované demografické "míny"). To bolo k tvojej 1. myšlienke, ktorá ma zaujala. Tiež na margo tvojho 2. názoru, že gp nemá čas, by som mohol zareagovať pozitívnou myšlienkou - myslím si, že gp to už nestihne, už to nedá - zákon času je neúprosný - jeho moc sa pomaly ale isto chýli ku koncu. V triezvejšej verzii svojho hodnotenia tvojej 2. myšlienky by som ale skôr povedal, že 95% ľudí na svete je stále dostatočne blbých na to, aby tu gp ešte nejaký pátek strašil. Vypadá to, že západná časť eu je už nadobro vyriadená (o občianskej vojne ale vôbec nepochybujem, ak to pôjde takto ďalej), ale stredná Európa + niečo z východu ako Srbsko (množno sa ešte niekto pridá), je na tom ešte celkom dobre (je kúltúrne a etnicky/rasovo celkom homogénna) a ako píšeš, je potrebné vystúpiť z eu a paktovať sa viac spolu, aj s Ruskom samozrejme, čo môže byť kľudne reálne, ak bude gp až taký blbý a bude priveľmi tlačiť na pílku, že sa mu to až vymkne z rúk. Problém ale zase je, že vystúpiť z eu sa nedá len tak zo dňa na deň, ako si to myslí napríklad väčšina kotlebovcov a chce to aj nejakých dhodobejší plán (koncepciu) aj pred, aj po. Avšak vôbec neviem o nejakom.

Přidat nový příspěvek