Re: Re: Re: Název...

merlin | 20.09.2015

Súhlasím s vami udo, že zmena názvu je veľká vec, lebo obrazne ... "ako loď pomenuješ tak aj bude plávať".

Mám však určité obavy, aby sa pri použití "jabĺčka" dielo nedostalo do nejakej negatívnej algoritmiky biblického mýtu - aký by bol potom asociatívny "odklik" na tento kód v podvedomí čitateľov v príslušných agregátnych poliach Noosféry!?
Mám nie moc blahé skúsenosti s diskutujúcimi o biblických a historických témach na iných portáloch, ktorí sú zavírení biblickou, ale aj antickou mytológiou ešte stále do takej miery, že nie sú v stave prehodnotiť mnohé svoje stereotypy, apokalyptické videnie sveta (ostatne aj tu ich je vcelku dosť) a reakciou potom býva zvyčajne hystéria, obviňovanie z všemožných darebáctiev (už som bol označený za žida, agenta NWO, New Age propagandistu, satanistu ai. -:D ), očierňovanie, nadávky a nakoniec plné zablokovanie.
Viď aj tu vaša diskusia s emorom, či skôr s e-mor-om. -:D

Zároveň chápem, že pre náš kulturologický región a o západnom ani nehovoriac, kód "mŕtva" pri nepoznaní pozadia (v podvedomiach napr. našich ľudí chýbajú asociatívne spätné väzby na daný kód - nepracuje tak "reaktívna" pamäť jednotlivca, ako hovoria bratia scientológovia) nie je príliš vhodný.
Chcelo by to načrieť do ľudovej tvorivej studnice rozprávok a príbehov jednotlivých kultúr a prehodnotiť tam obsiahnuté "kódy", v čom však nie som žiaden preborník a už od ich čítania prebehlo celkom dosť liet.
Možno keby tu bol nejaký etnológ? , mohol by dať nejaké typy.
Takto mi skôr vychádza kód "voda" - ako symbol informácie, informačného poľa, prostredia, ale čo k nej, aký epiteTón?
Nová...čistá...prameniaca...jasná...poznania...spoznávania...osvietenia...Svetla ?
To je ozaj na širšiu diskusiu.

A reinterpretácia Biblie, tak to by bolo skutočne asi veľké dielo, snáď by nebolo treba až 70 reinpretátorov ako u Septuaginty, ale poskladať vierohodne a presvedčivo čriepky informácii na svoje miesto do ucelenej a zrejmej mozaiky, by si vyžadovalo polytandemickú spoluprácu širšieho kolektívu, aj vzhľadom na citlivosť, mohutnosť a stále ešte silnú riadiacu schopnosť a nie príliš ľudskú algoritmiku biblických podvedomých modulov v ľudskom segmente Noosféry Zeme.

Přidat nový příspěvek