Re: Re: Re: Re: Hox

asm | 16.09.2015

Myslím si, že Izák nie je úplne rovnaký prípad ako Ježiš. Myslím si, že Izák nebol zamenený za báránka preto, lebo bol nevinný, ale pretože bol príslušníkom istého etnika. Baránok mimochodom bielej farby je podľa mňa metafora pre nežidovské obete.

Ježiš sa zvykne označovať ako baránok. Ako hovoril Kaifáš: "Je lepšie ak zomrie jeden človek, ako by mal zahynúť celý národ." Ježiš mal byť tým obetným baránkom za židovský národ. Čítal som tu o obsiahlejších matriciach. Neviem presne určiť, kto stál za Ježišom, ale podľa mňa vytvoril obsiahlejšiu pozitívnejšiu matricu k plánovanej židovskej obeti. Vedeli, ako fungujú židia a čo budú chcieť urobiť, tak to využili možno na určitý zasväcovací rituál. Usirovské mystériá?

Odkiaľ pochádzal Ježiš môže naznačiť jeho výrok, že Ja som. A skutočne Ježiš je Ja som. Nie však po hebrejsky. Jesus, Jesu. Určite viete, ako po teroristickom útoku na časopis Charlie Hebdo sa protestovalo s transparentami Je suis Charlie - Ja som Charlie. Nosatý BOHUš v Dedictví aneb kurvahoši gutentág, ktorý nebol pravým synom svojho otca vravel Já su milionář. Já su - Ja som - Jesu.

Přidat nový příspěvek