Re: Díky moc za překlad.

nula | 12.09.2015

Jani, ono to evidentně vykolejilo více lidí :D
Sám za sebe můžu říct, že jsem ještě větší začátečník, než ty určitě (podle toho, jak jsem četl některé tvé předchozí příspěvky), určitě můžu taky říct to, že jsem vděčnej, že tyhle videa s Pjakinem paní Irena (dost možná ve spolupráci s Hoxem) titulkuje, že jsou vůbec natáčený, protože spousta toho je tam poučnýho, kdybychom měli být odkázaní jen na goebblesáckou propagandu z čtčka, tak jsme vymytí, jak šampóni na dydžině, ale jde o to, že na druhou stranu nějaký procento z toho, co pan Pjakin říká, je ruská propaganda (v pořádku, probíhá informační válka mezi západem a východem, západ taky používá propagandu), část z toho jsou záměrné lži (odvádění pozornosti, nahazování udiček, aby se druhá strana chytla, prostě tvorba (dez)informačního pole, jak je teď moderní říkat (do toho patří i ten předchozí bod), protože pan Pjakin to samozřejmě taky nenatáčí jen proto, že se každé pondělí hodinu nudí a nemá do čeho píchnout), část z toho je prostě jen jeho subjektivní pohled, který se nutně taky nemusí 100% shodovat s realitou tak, jak ji můžeme vnímat my tady (ale tím neříkám, že to není reálné vnímání událostí očima ruského člověka).

Vzato kolem a kolem jsou samozřejmě ty videa přínosem, stejně jako informace na zdejších stránkách, za které patří Hoxovi a kolektivu velké díky, abych nevyzněl jen jako remcal a stěžovatel.

Ale jde mi o to, že Rusové se po příchodu Putina posunuli do nové éry dějin svého národa, kdy je Putin dokázal zpátky zvednout na nohy z pozice národa sraženého na kolena po rozpadu SSSR a po éře Jelcina, který umožnil rozkrádačku mamutích rozměrů a v podstatě hladomor obyčejného obyvatelstva (zajímavé, že tohle fašounům nevadí a neohání se tím, jako se ohání ukrajinským hladomorem ze 30. let 20. století), a od té doby hledají nějakou filosofii, na které by postavili obrodu svého národa, jak morální, tak faktologickou. A tohle křídlo, které reprezentuje Pjakin, tlačí teorie KOBaDOTU (v originálu jsou tyhle Pjakinovy videa právě na takto pojmenovaném kanálu), o kterých já osobně vím nula nula prd, takže to hodnotit nebudu, ale třeba čeští fašouni tlačí propagandu, že Putin se snaži obnovit slávu i faktické složení bývalého SSSR a že tomu je třeba zabránit - Putin sám se nechal slyšet, že rozpad SSSR byla největší geopolitická chyba v dějinách (myslím, že ho takto citoval i pan Pjakin - tady je zajímavé, že jindy pan Pjakin tvrdí, jak geopolitika je vějička pro takové lidi, jako je třeba státní elita SŠA, která nerozumí globální politice). Mně osobně je jedno, jestli má Putin za lubem obnovit SSSR nebo ne. Jde o to, že ať tak nebo tak, jsme my osobně (bráno jako Česko a Slovenko) jak Anglosasům, tak Germánům, tak Rusům úplně volní a všem stranám sloužíme a v budoucnu vždycky budeme sloužit jen jako nárazníkový pásmo, takže je to prostě jen podle pocitů každýho soudruha, na kterou stranu se chce klonit, vyjde to nastejno. Akorát teda Rusové nás v minulosti, když jsme patřili do sféry jejich vlivu, tak nezneužívali ekonomicky, jako to teď dělá anglosaská část světa, když jsme teď de facto jejich ekonomická kolonie společně s tím nárazníkovým (z vojenského pohledu) pásmem. Pro Rusy jsme byli jen ten nárazník, jinak jsme ekonomicky vykořisťovaní nebyli. Takže proto já osobně se budu vždycky radši klonit na stranu těch Rusů (dokud mi to výše napsané svým přístupem a chováním nevyvrátí), ale jinak si žádný iluze nedělám.

Přidat nový příspěvek