Re: velké poděkování

Lin | 29.08.2015

Jani, nejsem si jistá, co si představuješ pod pojmem "matrice" a nevím si rady s pojmem "všeobjímající matrice".
Já jsem pochopila matrici jako formu, plán. Takže je možné matrice měnit, vytvářet nové. K tomu jsou potřeba určité podmínky, "energetické podhoubí", aby co nejvíce "jednotek" směřovalo k vyplňování plánu, jaký byl (někým, něčím) zadaný. K tomu slouží (dle mého chápání) mj. i egregory.
Jestliže "boží plán" byl (je) takový, aby v určitém reálném a dostatečně hmotném prostoru získával určitý biologický druh zkušenosti (tj.míru odpovědnosti rozhodování tvůrce, založenou na svědomí), využitelné v ostatním vesmíru, pak dle mého nejde o "všeobjímající matrici". Jsou dané mantinely "od-do", tj. kdy se "jednotka" pohybuje v rámci této matrice a kdy už ji opustila. Ale - opuštění této matrice je (dle mého) možné, což právě dělá GP.
Jinak - význam člověka v biosféře se silně přeceňuje a to člověkem samotným. Není žádným problémem božího záměru přenést člověčí misi na jiný biologický druh, např, na delfíny, velryby... prostě jakýkoliv jiný biologický druh, který je schopný plnit zadaný úkol (plán, matrici). Člověk nemá žádné výsadní postavení a není nedotknutelný, nenahraditelný. Dokonce si myslím, že pokud se lidský druh nevzpamauje a nevrátí se k plnění své boží mise, pak končí, tato úloha mu bude odebraná a plněním mise pověřený jiný biologický druh. A dle mého právě o tohle hlavně jde v celém tom souboji "dobra se zlem".
Dle svého laického chápání si myslím, že GP vytvořil jinou matrici, odporující matrici původní. Snad právě proto se říká, že si GP "hraje na boha".
To, co jsem ti napsala, není žádný "oficiální názor" - je to o tom, jak chápu já. Ber to tak.
Na závěr - z mého hlediska dost objasňující vysvětlení egregoru, tj. "jak se zajišťují podmínky pro fungování plánu (matrice)":
https://www.youtube.com/watch?v=7g_nmGqUkUQ

Přidat nový příspěvek