osobní zkušenost

Hox | 06.08.2015

zhodou okolností jsem měl možnost zažít oddělenou výuku na střední 4 roky v kuse (na té průmyslovce bylo málo holek, k nám nevyšla žádná), a byla to paráda, skvělá atmosféra a uvolněnost ve třídě, nejen ze strany nás, ale i ze strany učitelů, kteří byli také více v pohodě... někteří zmínili na maturitním večírku, že k nám se chodili "zregenerovat".. samé plusy, mínusy jsem nezaznamenal. Na základce byla polovina holek a je to rozdíl, minimálně z pohledu kluků, kdo nezažil, nepochopí.
Ve videu zmiňuje, že společné třídy vadí klukům, nikoliv holkám, zde se také vyjadřují proti oddělené výuce ženy, mužský hlas jsem nezaznamenal.
Nakonec, kromě takové psychologicky-osobního je tu ještě jeden aspekt, v oddělených třídách je možnost soustředit se na učební proces a předmět, neřeší se kdo se na koho podíval, kdo má jak krátkou sukni atp... méně rušivých vlivů. Při dnešní úrovni škol a osnov je to víceméně jedno, protože ty jsou ubíjející samy o sobě a soustředit se na to déle nedá, pokud by osnovy a metodiky byly v pořádku, takže by z dětech vyvolávaly zájem, ne odpor nebo nezájem, tak je to rozdíl.

Přidat nový příspěvek