Re: miestna ekonomika

Oracle 911 | 12.07.2015

Chcem vám popriať veľa šťastia, ale treba si uvedomiť 4 veci:
1) Najbližšie sociálne okolie priemerného človeka je cca 150-250 ľudí. Čo v praxi znamená, že životaschopnú skupinu môže tvoriť 100-150 dospelých ľudí a ich deti, preto priamo neprehovríte 20 000 susedov.
2) Svojpomocou sa dá vyriešiť všeličo, ale nie všetko a preto skôr či neskôr budete odkázaný na pomoc väčšej entity, ktorá dúfam bude vytvorená z podobných komunít.
3) Barterom sa dá vyriešiť veľa vecí, žiaľ nie všetko a (aj) preto sa skôr či neskôr sa objavia tvrdé meny alebo peniaze.
4) Človek potrebuje hodnoverné informácie zo širšieho okolia, preto sa vytvoria organizácie ktoré nahradia súčasné parazity.

Mimochodom chcem ešte povedať 2 veci:
1) Ani ja by som sa nestaral o darmožráčov, Lehman Brothers, Goldman Sachs a JúEsEj, keby to nemal priami dopad na môj život resp. život môjho okolia a keby tá banda idiotov nemala doslova pod palcom ten červený gombík na odpálenie termonukleárnych rakiet.
2) S USA to už teraz ide dolu vodou, keď veci ako tak fungujú, čo sa tam bude diať keď voda nebude tiecť a obchody budú prázdne, no to je dosť hrozná predstava. Zdroj: http://endoftheamericandream.com/archives/violent-crime-is-surging-in-major-u-s-cities-and-the-economy-is-not-even-crashing-yet

Přidat nový příspěvek