Re: Re: Re: Re: Tá banda idiotov (a teraz som bol slušný).

Oracle 911 | 11.07.2015

Keby si mal pravdu ohľadom derivátov, tak by Lehman Brothers by bola stále existujúca banka a nebolo by schválené na Západe to, že v prípade bankrotu banky najprv vyplácajú držiteľov derivátov a nie vkladateľov (nezabezpečených veriteľov). Lenže opak je pravdou a preto musíš odpovedať na 2 otázky:

Prečo/kvôli čomu padla banka Lehman Brothers?
Prečo bolo schválené to, že sa najprv vyplácajú držitelia derivátov v prípade bankrotu bánk a nie vkladatelia ak sa deriváty nie sú súčasťou bilanciou bánk?

Keď sa pozrieme na prípad Lehman Brothers tak je jasné, že deriváty ako ABS (Asset Backed Securities) a MBS (Mortgage Backed Securities) nefigurovali na uverejnených bilanciách bánk, lenže v bilanciách ktoré sa používajú interne tam už figurovali a preto banka (resp. všetky banky) sa zdali byť pre verejnosť solventné ale v skutočnosti mali (a majú) vážne problémy. (A teraz nebudem rozoberať to, že prečo Goldman Sachs bol zachránený aj napriek tomu, že mal asi dvakrát viac takýchto derivátov na bilanciách.)

Celkové zadlženie planéty ("neviem" voči komu a čomu) aspoň desaťnásobne presahuje HDP planéty. Čo znamená, že je to v SÚČASNOM systéme z MATEMATICKÝCH dôvodov nesplatiteľné. A je faktom, že niečo skôr alebo neskôr musí povoliť, čo znamená že buď padne alebo riadeným spôsobom sa zruší tento systém.

Ostatne tie dlhy sa musia splácať a v prípade štátov sa to spláca ČIASTOČNE novými dlhmi (a preto ten geometrický nárast dlhov) a čiastočne daňami, lenže sa došlo k tomu bodu, že Západné štáty používajú cez 40% svojich príjmov na splácanie dlhov a na vyplácanie dlhopisov (a sem nerátam ostatné záväzky).

Deriváty vydávajú aj hedgové fondy (napr. ETF je takýto derivát), čo kupujú ostatné fondy napr. Slovenské dôchodkové fondy, keď tie deriváty vydávatel nemôže vyplatiť tak pre držiteľa to bude znamenať nie malý problém.

Preto čo som napísal nie je programovanie budúcnosti, ale suché konštatovanie faktov.

Čo sa týka indexov NASDAQ, S&P 500 a DJIA, tie sa pumpujú cez HFT algoritmy a s výdatnou pomocou FED (Plunge Protection Team) a ostatných CB aby sa vytvorilo zdanie normálnosti a prosperity, ale keď sa človek pozrie na toto (dáta z tohto týždňa):
http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2015/07/20150710_dow.jpg
Tak mu dôjde, že to je všeličo, len normálne.
A keď človek pozrie na Dow Johns Transportation, tak mu dôjde, že USA je v recesií, lebo tie vyrobené produkty treba dostať aj k tým zákazníkom a to by sa prejavilo na príjmoch transportných firiem a na vyšších cenách ich akcií.

A máš pravdu, nikto súdny v Číne a v Rusku ZATIAĽ neželá pád USA, lebo alternatíva k US$ a na ňom založenom systéme ZATIAĽ nie je funkčný, ale ako náhle sa to zavedie do života v tom momente dôjde k pádu USA a US$. Otázka je, či to svoje želanie Čína a Rusko splní. A žiaľ toto nezávisí len od nich.

Mimochodom, keď to celé nechceš vidieť, nie je to môj problém.

PS: Na začiatku toho roku si dušoval, že nebudeš reagovať na moje príspevky, čo sa zmenilo?

Přidat nový příspěvek