Re: Re: Re: Zklamání.

Mira | 19.06.2015

Opověď pro eM
Nevím, z čeho usuzujete, že můj názor na existenci universa je založený na víře v náhodnost procesu, jehož příkladem je Vámi uváděná geneze vývoje člověka – i když není bez zajímavosti, že podobnými fázemi prochází člověk při svém embryonálním vývoji. Znám do omrzení opakovaný příklad se součástkami hodinek, jimiž se opakovaně míchá a přesto hodinky nevzniknou. Na náhodný vznik absolutně nevěřím, ani u struktury př. krystalů, ani u složitosti struktury mozku a jeho fungováním spolu s celým organizmem individua. Jsem přesvědčena, že hmota je nadána ,,inteligencí“, tak jako má i další aspekty svých vlastností. Hmota vytváří v čase stále složitější systémy jak v oblasti anorganické i organické, a opět se rozpadá a znovu přetváří….tak např. jsou i ve Vašem těle prvky vytvořené při výbuchu supernov, jsme jednotnou součástí vesmíru. Pro mne je to úžasné a jsem stále fascinována mnohostí a krásou našeho světa a i tím, zatím málem, co známe o kosmu. Zde by se hodila Vaše odpověď, že tuto vlastnost musel někdo do hmoty vložit-naprogramovat ji, pokud odmítneme náhodnost uvedených procesů. Má odpověď je dána pokorou člověka, který NEVÍ. Já si ,,netykám“ s ,,Bohem“ a protože nejsme rovnocennými partnery, mně ON nesdělil ve své nekonečnosti svých schopností a možností, že je tvůrcem tohoto vesmíru a nekonečných dalších vesmírů a jaké má s nimi i se mnou jako s nepatrným organizmem na zrnku kamene v našem kosmu s miliardami galaxií úmysly. Pokud bych si myslela, že vykladačů jeho úmyslů je několik jedinců v dějinách lidstva, myslím, že bych z výše uvedené JEHO nekonečné velikosti jako tvůrce všehomíra jsem Ho značně podcenila. Proč by se zabýval jednoduchými organizmy, jakými jsou lidé a to ještě jednotlivě každým z nás? Vytvořil dokonalý program, proč ta starost o jeho nepatrné součásti…..Vy to však víte jak to je a proč…Já to nevím a to mi dává svobodu přemýšlet bez dogmatických omezení a hledat po cestách PRAVDY, proto nevylučuji žádnou odpověď na otázky, které si kladou lidé od věků. Zatím, myslím, nenašel ještě nikdo odpověď a proto i já jsem přesvědčená jen o tom, že ji jako lidé zatím neznáme …..nic míň a nic víc….Nevíme, hledáme a poznáváme….nevěřím vidinami posedlých vykladačů ze starověku. Pokud se jako lidstvo brzy nezlikvidujeme, se svobodou poznání, doufám, budeme pravdě stále blíž.
A ještě otázka na konec - kdo stvořil Boha?!

Odpověď pro Hoxe
Děkuji za odpověď a s tím souhlas co píšeš o podnětných myšlenkách uvedených v článku výše. Co se týče toho, zda jsem četla Korán, tak nikoliv, vycházela jsem z informací autorit, které se zabývají touto věronaukou léta a uznávám, že tyto informace mohou být nepravdivé, či zkreslené.

Přidat nový příspěvek