Re: Zklamání.

Mira | 18.06.2015

Olgo, souhlasím s Vámi, pár vybraných citací z koránu nemá žádnou relevanci v tom, že je tento text slovem božím, které je jen záměrně překrucováno. Již samotné právo šaría je naopak striktně reprodukováno z koránu. Jeho tmářská zaostalost je otřesná, již např. s porovnáním právních norem indoevropských Chetitů z období starověku. Jedná se v islámu o zvykové právo primitivů, potulných pasáků koz a lapků z oblastí pouště. Sama jsem asi před více než rokem viděla francouzský dokument, kde hovořili znalci a vykladači islámu, kteří sami upozorňovali na pokrokovost Mohameda např. v tom, že zakazoval usmrcení novorozenců ženského pohlaví na rozdíl od dřívější praxe, protože výživa do ,,dospělosti“ je náročná, bylo výhodnější dívku uloupit. To uvádím proto, z jakých kořenů a pro koho tento náboženský směr vznikl. Tady se musím zastavit ještě u postavení žen v islámu. Slovo žen, bych měla psát asi v uvozovkách, neboť manželkou se může stát již malé dítě, avšak pohlavní styk je dovolen s odkazem na korán a Mohamedovu oblíbenou manželku až od devíti let děvčátka. O prospěšnosti bití neposlušné manželky již ani nemá cenu hovořit atd. a tak pod…..
Pokud odhlédnu od těchto známých faktů, dala by se jich vyjmenovat celá řada, je podle mne zhoubné nevyužívat potenciál 50% populace ve společnosti (žen), které slouží jen jako doma zavřený inkubátor pro reprodukci a služebná svého pána.
A ještě druhé téma, Bůh jako stvořitel všeho universa a jeho komunikace s každým z nás.
Jak lidská je to představa - Bůh TVOŘÍ a to proto, že tvoříme i my, již jako malí tvoříme z písku bábovky, máme ruce, a proto tvoříme, delfín, který má mozek ke svému tělu stejně hmotný a složitě strukturovaný avšak nemá ruce, má jistě boha zcela odlišného NETVOŘÍCÍHO, nebo Boha jako jakousi personu, podle jejíhož obrazu je stvořen nepotřebuje……….? Pokud by byl Bůh, to o čem hovoří výše zmíněné citace a náboženství obecně, je to s komunikací Boha a jedince asi tak jako komunikace člověka s např. měňavkou o jejích duchovních, mravních a životních problémech. Bůh nestvořil člověka, ale člověk stvořil Boha. To, že si lidstvo, člověk nedokáže na řadu otázek odpovědět, jak z oblasti poznání mikro i makro světa, i samotného vesmíru mu vlastně umožňuje růst, umožňuje cestu pokroku namísto papouškování náboženských dogmat. Jsem ráda, že jsem mohla žít a zatím i žiju na místě a v době, kdy již není za jen i pochybnosti o těchto dogmatech trestem smrt.

Přidat nový příspěvek