Re: Re: pripravený - nepripravený?

janko hrasko | 15.05.2015

niekedy ma fascinuje, ako vy tu vsetko beriete ako zarucenu vec. vec sa ma tak, ze sssr sa mal oslabit s nemeckom a nemecko so sssr. tym by konecne anglosasi a zabozruti vyriesili na vecne casy 2 mega superov. hlavne vyjebanec churchill si medlil ruky, ze to takto dopadne. sssr sa vsak rozhodlo to vyriesit po svojom. zhromazdilo skoro vsetko na svojich hraniciach a chceli spravit utok na nemcov a zrazit im hrebienok. fakt je ten, ze nemci ich predbehli a kedze neboli vybudovane ziadne obranne linie a celkova bojaschopnost cervenej armady v tej dobe bol vobec diskutabilna (vid finsko), samotna technika sice v poctoch ok, kvalitou myslim, ze nie az tak dobra ako nemecka, plus nemci uz mali dost vymakane velenie napr tankovych brigad, tak proste sssr dostal poriadne na budku. toto mi prosim pekne povedal dejepisar v 1990-tom, o ktorom sa na skole vedelo, ze bol pocas komancov "pro sovietsky zmyslajuci" a vyucoval x rokov nieco uplne ine. vtedy som na neho vypliestal oci, ze ci nahodou nie je opity.. sam som si to potom este preveroval a fakt vela veci svedci o tom, ze to takto jednoducho bolo. a potom niet divu, ze stalinovi stislo ritku, ked prisiel za par tyzdnov a komplet vyzbroj. takze v niecom ma asi pravdu aj ten prvy historik. ten druhy pan mi naramne pripomina starikova, ktory tiez rad vyklada deijiny stylom, ze povie kopu pravdu a zamiesa do toho nieco pro narodne, ale bohuzial to az taka pravda nie je.

Přidat nový příspěvek