Oděsa a její odkaz

Lin | 03.05.2015

Děkuji za připomínkové články (oba dva), že jste vzpomněli a nezapomněli. Sama jsem včera aspoň svíčku zapálila a vzpomněla na tu vší hrůzu, co se za uplynulý rok tak vyřádila na UA. Jakoby se všechna zvěrstva, probíhající na světě odděleně, koncentrovala právě tam.
Když se před rokem objevily první fotky a reportáže, zdráhala jsem se uvěřit, že TOHLE je možné v našem tisíciletí, ve světě, který hlásá lidská práva a má na ně specielní chartu. Myslela jsem si, že Oděsa musí být koncem kyjevské banderovské bandy, že civilizovaný svět nemůže TOHLE nechat beztrestně projít. Spletla jsem se... a osobně jsem ztratila veškeré iluze o vylhané demokracii, o našich politicích i rádoby osobnostech, co tak rády moralizují a vydávají samy sebe za "elitu národa". Že jsou to právě "naše elity", kdo cíleně jdou proti svému národu - za jidášské stříbrňáky a osobní výhody pro sebe. Máš jiný názor, než oni? Jsi rusofil a Putinův špión, na hranici s tebou - jako v Oděse!
Ač se "elitáři" velmi snažili zamést Oděsu "pod koberec" a tzv. vládní vyšetřování na UA berou za postačující, nepovedlo se. Lidi nejen, že nezapomněli, ale čím dál víc se ptají, docházejí jim souvislosti. Oděsané neumřeli zbytečně a jejich hrozná smrt pomáhá žijícím otvírat oči...
V samotném Kyjevě prošel pochod "Kyjev vzpomíná na Oděsu". Šli k budově rady, pak k paláci Porošenka a nakonec před americké velvyslanectví. V průvodu nesli i fotografie za poslední rok zavražděných ukrajinských osobností a politiků:
https://www.youtube.com/watch?v=ptC8vvHqagE
https://www.youtube.com/watch?v=98A5v15wAxE

Zacharčenko poslal Oděsanům pozdrav:
"Obracím se k rodinám i blízkým nevině umučených patriotů velkého města. 2. května se stala hrozná tragédie, která se černým písmem zapsala do kronik Oděsy.
Krásné město s nádhernou architekturou, klenot ruské kultury, rodiště skvělých hudebníků a spisovatelů - to byla Oděsa do onoho strašlivého dne. A je to už rok, kdy stín hoře a smutku překryl jinak radostné a slunečné město.
Davy brutálních nacistů za živa upálili civilní obyvatele, zvěrsky vraždili staré i mladé, nemilosrdně dobíjeli ženy, prosící o milost. Hrůza, bolest a slzy - to viděla Oděsa pod noční můrou majdanu.
Potrestáme tyto nelidi, kteří se tak vyžívali ve vraždění vašich příbuzných. Společně s vámi vyženeme z města Ruské Slávy fašistické zmetky - a znovu příjde Mír na naši společnou vlast."
http://rusvesna.su/recent_opinions/1430564159

Myslím si, že se naplňuje to, co analytiky předvídaly. Zacharčenko se chová jako státník - a Novorusko je zárodkem nové Ukrajiny.
V krátkém dokumentu o Oděse můžete najít pár detailů, potvrzujících, že "akce" byla řízená. "Fotbaloví fanoušci", vyzbrojení sapárskými lopatkami či motorovou pilou, nečinnost policie, rabování. Mně osobně velmi oslovila scéna s "batmanem v rudém" (člověk v červené bundě, s maskou přes obličej - cca od 10. minuty). Jde o konflikt postaršího Oděsana s blbečkem, co má pod koleny uvázané červené pruhy látky (také "poznávací znamení"). Tato scéna potvrzuje, co už bylo chápavými lidmi odhaleno = "řídící pracovníci demonstrací".
https://www.youtube.com/watch?v=LC3OTkQuibs

Přidat nový příspěvek