Je ještě několik dalších možností

Vinař | 23.04.2015

S výše uvedeným by se dalo i souhlasit, ale je zde na vyřešení krize pohlíženo pouze z hlediska elit - jedna vyhraje. Pokud se - a dobrá analýza by to měla obsahovat - nebere do úvahy chování obyčejných lidí, tak se možná dočkáme nečekaného a netušeného.. Ono je rozdíl mezi námi (EU i Rusko) a USA, kde zbraně jsou pomalu jako ve Švýcarsku (zde povinné, pro případ mobilizace) v každé domácnosti.
Dále je nutné pokusit se definovat to, co se dá nazvat jako přitlačení mas ke zdi, odkud nemají kam uhnout a proto se musí "vrátit". To znamená, že nemám už co ztratit a jedině se můžu všech problémů zbavit a to buď vyhraju nebo ne, ale nedám se zadarmo - jako na jihovýchodě Ukrajiny.
Je také důležité předpokládat, jak se zachová armáda, policie i jednotliví politici. Dosud vše zde se hodnotí z hlediska současné administrativy, bez její faktické porážky. To že buď vyhraje ta část nebo druhá ...
Také je uvažovat o rasovém vyústění, tj. černochy a španělsky mluvící odstranit a zachovat USA pro "bílé"... Ostatní na "více odpovídajících pozicích"...
Hitler přišel k moci za relativně klidných podmínek a měl čas budovat svoji armádu v relativním klidu. Na Ukrajině jde o nesouměřitelný scénář, kde se "buduje" fašismus násilně ve všech hlediscích a pro téměř všechny a především podporou ZVENKU.
Jinak řešení dnešních krizových machinací by bylo poměrně jednoduché. Odmítnout financovat finanční světovládnou oligarchii, ponechat bankám pouze jejich původní smysl, sebrat jim možnost přebírat majetek exekucemi, sebrat možnost ovládat přímo i nepřímo průmysl a jejich současné vlastníky vyvlastnit a sebrat jim všechen majetek ( jako to dělají nám). A hlavně zrušit možnosti akciového trhu, kde kromě prvotního nákupu vlastník už jen pak sleduje jak se s jeho akciemi obchoduje a to rozhoduje o ceně jeho podniku.
Prostě těch "proměnných" je více. A dělat si iluze o pádu USA je snadné, ale realita tak jednoduchá není.
A závěrem. K tomu co vysílá TV kdekoli, kdykoli a od kohokoli, jsem zásadně velmi opatrný a Jesse Venturu beru jako sympaťáka, vlastence a zvědavého člověka, který tu snahu má - dobrat se aspoň kousku pravdy.
Ale nebudeme v pohodě, protože jsme s tím vším provázáni.

Přidat nový příspěvek