Trapné handrkování kolem cesty prezidenta do Moskvy . Prof.Dr.Rajko Doleček, DrSc.

Ilona | 12.04.2015

http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/


Trapné handrkování kolem cesty prezidenta do Moskvy.
Prof.Dr.Rajko Doleček, DrSc.
Za pár týdnů mi bude 90 let, takže jsem zažil poslední válku v plném rozsahu. Mám osvědčení Válečného veterána. Byl jsem vždy bezpartijní. V zimě 1944-45 jsem byl dočasně, v rámci zahraničního odboje (uměl jsem dobře anglicky, německy, rusky a srbsky), i na ruském (sovětském) letišti v Karpatech, kde jsem byl v týmu těch, kteří zajišťovali letecké motory pro Jihoslovanskou armádu. Mám o tom z té doby i potvrzení. Setkal jsem se tam s řadou uzdravených zraněných ruských frontových vojáků, někteří bojovali i v druhé veliké porážce Wehrmachtu, v bitvě u Kursku. Řada ruských vojáků v té době bojovala a umírala, spolu s našimi vojáky, už bezprostředně při osvobozování naší vlasti. Těch ruských vojáků při tom padlo na 150 000.
Je mi trapně když teď slyším projevy řady spoluobčanů i „významných“ politiků, někteří z nich by snesli i název „političtí, a obzvláště vojenští budižkničemové“, že náš prezident Zeman, kvůli všelijak organizovaným událostem na Ukrajině, které nebyly košér ani z jedné strany, by neměl jet na vítěznou vojenskou přehlídku do Moskvy a poděkovat tím za nejvyšší oběti našim osvoboditelům.
Je neuvěřitelně trapné, že tito stejní lidé celkem tolerují dělání národního hrdiny Ukrajiny z dost masového vraha Poláků, Rusů, Židů, Stepana Bandery. Mnoho Ukrajinců si může o něm myslet to nejlepší, ale nemělo by se to vnucovat té ostatní většině, která o tom zná svoje. Surová masová vražda přece zůstává surovou masovou vraždou. A té ne příliš informované, nebo spíš dezinformované, většině by se neměla vnucovat představa o demokratičnosti všelijakých pochybných krajně pravicových, vyloženě fašistických uskupení Ukrajiny a podporovat je. Je neuvěřitelné, jak toto může tolerovat tzv.Západ, tj. USA, Evropská unie a jejích vykonavatelé z NATO. Oni si je sice platili a využili , ale jak dlouho je ještě budou, nebo smějí, tolerovat?
A pak je tu další ne příliš čestný postup. Lidé ví, že se lid přibaltských států měl politicky hrozně za Stalina, ale že si ze dvou zel vybraly to horší, jistě musí udivit. Jak jinak si vysvětlit poměrně masové oslavy „SS hrdinů“ v Estonsku, Litvě, jejichž jednotky, zločinecké SS divize, páchaly ta nejhorší zvěrstva mezi civilním obyvatelstvem nejen v Rusku. A co říci těm desetitisícům členů SS jednotek z Holandska (prý jich bylo na 50 000 !), Belgie, Norska, Dánska, atd. – co říci o hrůzách napáchaných proti ruským civilům SS severskou divizí Viking.? O tom ta Evropa dost mlčí, nerada na to vzpomíná.
Válku proti Hitlerovskému Německu vyhráli spojenci, ale nikdy se nesmí zapomenout, že to byla ruská armáda, která zničila to vyškolené a perfektně fungující jádro agresorů, s jejich vojensky vynikajícími veliteli. Bombardování a různá vyloďování, obrovská výroba válečného materiálu jistě velmi významně pomohla našemu vítězství, ale řádově 200 německých elitních divizí, tedy jádro německé armády, bylo nenávratně zničeno prakticky hlavně na Východní frontě, za hrozných ztrát tamního obyvatelstva a armády, za zpustošení země.
A teď ti všemudrci chtějí zakázat hlavě našeho státu, prezidentu Miloši Zemanovi, jet k oslavě 70.výročí vítězství v Moskvě, dokonce mu zakazují účastnit se velkolepé vojenské přehlídky, na kterou má tamní lid plné právo, protože největší tíhu bojů za poslední války nesl právě on. Osobně si myslím, že by bylo špatné, kdyby se prezident Zeman i vojenské přehlídky nezúčastnil.
Jak mohou ta „hodná Evropa, EU“, USA i NATO vůbec něco říkat o Krymu, když v 1999, na základě série dezinformací, 78 dnů a nocí jejich bombardéry ničily a zabíjeli v Srbsku? Co téměř zničení státu Irák (2003) a zahubení tamních statisíců obyvatel, zvýšení nenávisti mezi tamními etniky, nebo zničení (doslova) slušně organizovaného, i když diktátorského, státu Libye (2011)? Co ničení Sýrie?
Nebylo zločinem uloupení Kosova od Srbska (2008)? Dopomohl tomu i náš Schwarzenberg. Není pokrytectvím více mluvit o Krymu než o Libyi, Iráku, Srbsku, Sýrii, o tzv. Islámském státu a zakazovat kvůli tomu účast prezidenta Zemana na oslavě 70.výročí vítězství v Moskvě?

Přidat nový příspěvek