Re: Re: Západnejším L´AtInCom:

udo | 04.04.2015

re:i
"najviac ma desí moja prudkosť v osobnej komunikácii- hlavne s blizkimi ľudmi je chadou výhovorkou že keby mi na nich nezáležalo nepoviem im nič"

podobne :)

re: Petri a Jardob
Dik za zaujímavé iné onterpretácie.
Niečo nám pomohli..

Upresním otázku:
Pod mathériou si ľudia väčšinou predstavujú niečo "priamo vnímateľné"..viditeľné, hmatateľné, cítiteľné..
Dejme tomu, že e to zatiaľ na tejto úrovni dostatočné osvetlenie, nasvietenie pojmu, termínu..

Čo ale majú spoločné a v čom sa rozlišujú pojmy:
2.Miera a
3.InFormácia?

Keby som osadil InFormáciami "bunky" toho ArRay = poľa..hoc i mnohorozmerného tenzoru, nepôjde azda stále len o nejaké "sub"MIERY konkrétneho zhmotnenia?

V tomto zmysle by bola InFormácia a Miera identická kategória, či?

Matrica je predsa nejaká formička, forma, ktorú osadzujem konkrétnymi mierami (submatricami): číslami, symbolmi, slovami, písmenami, premennými, konštantami..

..a v rámci danej matrice existujú medzi nimi(adresami, mierami) ňou(voči nim matricou objemnejšou) preddefinované vzťahy, ktoré sa však podľa pravidiel definovaných vyššími objemnejšími matricami tiež vyvíjajú.

Ma3osKa

btw., Interpretácii..(etymologických včítane) je možné snáď nekonečné množstvo. Otázkou je, ktorá je pre danú konkrétnu situáciu v konkrétnej kultúre z pozície Vis Maior objektívne najlepśia?
t.j., ktorá sa najviac blíži Jeho chápaniu perspektívy danej situácie. Kritériá objektívnej správnosti rozlíšenia, hodnotenia a ďalsieho riadenia situácie(matrice) poznáme.

Podľa morálky, miery chápania a vôle-disciplíny myslenia prichádzajú pohľady(interpretácie) skúmanej rozlíśenej matrice(objektu) danému indivíduu(jednotlivcovi a/alebo kolektívu) i Zhora, no i zo submatríc..Metodológiu rozlíśenia(identifikácie) zdroja poznáme tiež..

ok, GOTO up to "otázky" :)

Přidat nový příspěvek