Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je dobre

Zdeněk | 05.04.2015

Oddělit zrno od plev,zvlátě v oblasti duchovní nauky není skutečně snadné. A není ani politická vůle s tím cokoli smysluplného udělat. V současné době máme na této planetě pět velkých náboženství a přes 20 000 sekt a sektiček-přičemž vznikají stále nové. To není náboženská svoboda, nýbrž anarchie a matení laické populace.

Nebudu se pouštět do žádných analýz,lépe než já to vysvětluje a analýzuje, jednak původní autoritativní literatura Vedánty ,kterou jsem popsal v předešlých příspěvcích a za druhé, Kniha THOUGHTS ON SYNTHESIS OF SCIENCE AND RELIGION -viz taktéž předešlý příspěvěk.

Píšetě,že jsem se rozhodl akceptovat budhistickou posloupnost (parampary).To nikde nepíšu. Parampara se týká původní autoritativní nauky Véd. Buddhismus je mnohem pozdější náboženství. Avšak i mnohem starší hinduismus je směsicí různých duchovních škol. To všechno vysvětluje védská duchovní autoritativní nauka.

Mimo autoritativní nauky Véd existují též slovníky např.:NIRUKTI, který popisuje příchod buddhismu již 2900 před jeho vznikem. Ve Šrímad-Bhágavatamu (1.3.24)- je popsáno sestoupení Buddhy již 2600 let před Jeho sestoupením následovně:

Dále se Pán zjeví na začátku Kali-yugy v provincii Gáya jako Buddha syn Aňjany,a oklame ty,kteří závidějí věrným teistům.

To všechno se stalo i když je to pro laiky naprostonepochopitelné.
ŠB (6.7.39) ve výkladu k verši je napsáno,že Pán Buddha se zjevil proto,aby zmátl démony či ateisty. Vidíte,že co se nám zdá jako úmyslné matení,je praktický záměr duchovní inteligence, zjednat nápravu v upadající společnosti. Zde se zmiňuje tak zvaná VARNA SANKARA- morálně upadající společnost. Prostě védská duchovní nauka se řídí vesmírnými hodinami -1000 let je pouhé mrknutí oka.

Já svým omezeným rozumem a vyzískaným přesvědčením,vnímám
KSB a DVTR jako živou vodu pro tento úpadkový věk Kali-yugy. S buddhismem má něco málo společného,více však s původní autoritativní literaturou Vedánty,i když verbální projev je přizpůsoben současné době. Prostě sláva a úspěch všech Slovanů.

Přidat nový příspěvek