ako to vidím ja , kludne ma opravte

Slupy | 01.04.2015


Vo filme je podla mňa mnoho odkritých vecí. Samozrejme výklad je vždy iný podla skupiny presvedčení vykladajúceho.
AGENT:
Vo filme krásne spracovaná myšlienka. Každý neprebudený je potencionálny agent . A to z dôvodu ,že síce mu je tesno /neštastne v jeho osobnom pekle (využíva totiž plazí mozog/ najmenšia a najstaršia časť mozgu/ tkz zvierací mozog, ktorý má pre používatela úlohu chrániť ho pred nepoznaným, teda kategoricky odmieta všetko iné/nepoznané) , ale bude robiť všetko preto aby aj iných udržal v tomto pekle, alebo aby si uchránil poznané a ubránil sa pred zmenou. Preto sa aj takýto človiečik môže premeniť na agenta matrixu /strážcu systému a začať chrániť peklo v ktorom žije. Paralela samozrejme aj so skutočným matrixom v našom svete. NeAgentom môže byť len ten , kt sa sám rozhodne spoznaž nepoznané/neodkrité/pravdu.

Čo sa týka hlavného hrdinu: NEO / Neocortex = časť mozgu zodpovedajúca za naše výzie/ciele presný opak plazieho mozgu.
Zároveň ide o najvetšiu časť ludského mozgu a nejmenej používanú.

Čo sa týka VEDMY:
Veštica v našom svete. Funguje ako osoba , ktorá vidí do podvedomia osoby a na základe aktuálneho nastavenia osoby vysloví silné slová , ktoré obíjdu kritické myslenie a idú priamo do podvedomia. A tak môže lahko ovplyvniť osobu dať jej silu/odvahu , ktorú nemala dana osoba. A tak isto ju zakliať.
Keď však ako vo filme NEO už nepotreboval od VEDMI súhlas ,že on je vyvolený, (vedma sama povedala kým odíjdeš z týchto dverí , uvedomíš si že na tieto veci neveríš) začal si sa sám veriť / sám sa riadiť. Beriem si z tejto scény vo filme InFormáciu , že rozhodnutie máme vždy sami v sebe, tak isto silu nato a nepotrebujeme niekoho , kto by za nás rozhodoval. Rozhodnutie musí ísť ruka v ruke so zodpovednosťou samých za seba.

Přidat nový příspěvek