Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Anastasia

jardob | 28.03.2015

Inak to sa mi páči že si opatrný. Namiesto slepej dôvery, byť zdravo kritický, a ochotný vytrvale hľadať odpoved na vynárajúce sa otázky a nebáť sa meniť svoj pohľad na svet, je základ. Ak budeš úprimne hľadať pravdu, a si vnímavý, tak cesta sa ti ukáže sama. (Rečou životných okolností). Tiež som si prešiel všetkým možnym v minulosti (preskúmal zákutia relígie, ezoteriky)

Mimochodom, sú slová ktorým sa vyhýbam, lebo im nerozumiem, a pôsobia na mňa zavádzajúco:
Slovo "skromnosť" plne chápem ale slovo "Pokora" nie! Čo tým autor myslel, ak vychádzam z koreňa slova? Pokoriť (ponížiť) iných, seba? Na čo je to dobre? Veď už slovo ponížiť opisuje, že sa niekto znižuje na nižšiu úroveň než aká mu je daná, predurčená! A to nie je moc dobrý všeobecný postoj. Ale z pohľadu kresťanstva, ak to vzniklo tam, chápem čomu to asi mohlo slúžiť..
Tiež slovo Prozreteľnosť: používané výhradne v relígiach, a natoľko omielané, že mi uniká presný zmysel a definícia tohto termínu. Preto viac mi vyhovuje slovo Zámer (Boží Zámer než ako Božia Prozreteľnost), lebo z neho je jasnejšia podstata o čo ide.

Přidat nový příspěvek