Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nenechajte sa zmjast týmto filmom

Brano | 14.03.2015

Ty si ma prvý obvinil že som nepochopil nič o peniazoch...a argumentoval si takýmito neargumentami...

1) komerční banky skutečně vyrábějí peníze z ničeho, psaním čísel do rozvah

moja odpoved: peniaze sú iba číslo, je jedno či je napísané na papieri, kove alebo v počítači...že banky vyrábajú peniaze ž ničoho je nezmysel...a z čoho by ich mali vyrábat ked nie z kovu, papiera alebo číslom napísaným do pamate PC???? z dreva? z konského trusu??? je uplne jedno z čoho sú peniaze...musia splnát svoju najpodstatnejšiu vlastnost: aby sa nedali falšovat a ten kto ich tlačí musí byt pod takou kontrolou ako napr.výrobca zbraní..a to práve dnes nie je, CB bola uzákonená nezávslost, t.j. nekontrolovatelnost a tým im bolo umožnené peniaze falšovat

2) "..peniaze sa vyrábajú z kovu/mince/ a z papiera/bankovky/...je na nich číslo" - hotovost dnes tvoří zanedbatelný zlomek peněžní zásoby
moja odpoved: je uplne jedno kolko percent tvorí ktorákolvek forma penazí...nič to na podstate veci nemení

3) ".problém je v tom že pri požičiavaní za úrok sa peniaze z obehu stahujú," - pak jakto že v reálu peněžní zásoba téměř všech států neustále roste už několik desetiletí ?

moja odpoved: také lahké nevieš? na príčine je úrok, ktorý CB vypláca za dlhopisy...úrok medzi hocikým iným za požičanie penazí nenarúša systém..dolezite je aby CB požičiavala keždému bez úroku...t.j. štátu, občanovi firme a dosledne trvala na ich vrátení . Peniaze na úrok neboli nikdy do obehu vložené a preto sa vkladajú tie novonatlačené na vyplácanie dlhopisov...preto neustále stúpa penažná zásoba a zároven peniaze strácaju hodnotu..

4) "každé natlačenie penazí a ich vloženie do obehu bez registrovanej požičky je falšovanie penazí" - jak se potom bude zvětšovat peněžní zásoba v případě potřeby?
moja odpoved: novonatlačenými peniazmi by sa financovali štátne projekty a budovanie infraštruktúry..elektrárne, cesty, atd.atd

5) "toto robia centrálne banky" - centrální banky takto emitují zlomek peněz v oběhu, je to zanedbatelné a není to problém
moja odpoved: táto veta ta usvedčuje že naozaj nerozumieš o čom rozprávaš...nikto iný len CB tlačia všetky peniaze aj tie o ktoré sa exponenciálne zvyšuje množstvo penazí v obehu...aby bola na splatenie úroku...ale ten sa splatit peniazmi nedá...to by si musel nakreslit schému aby si to pochopil

na závěr znovu - komerční banky reálně vytvářejí peníze z ničeho, pokud nechápeš toto, nechápeš v dnešním systému nic.
moja odpoved: opakujem sa už..a ž čoho by sa mali vytvárat peniaze? čo to je za debilná veta že sa dnes vyrábaju z ničoho??? uvedomuješ si aký nezmysel "papouškuješ"???:-))))

Přidat nový příspěvek