uz ma riadne serú...

popolvár | 11.03.2015

az teraz sa mi dostalo casu dopocúvat Velickove rozhovory o zivote 2. A uz ma riadne serú, tí vychcaní asociálni programátori degenerácie homo sapiens naspät na homo "opiciak"... Vid. cast o rozvoji jemnej motoriky, stimulujúcej rozvoj mozgových struktúr, odpovedných za vyssie psychické funkcie. Jednou z cinností rozvoja jemnej motoriky bol aj krasopis, ktorý som sám este poctivo cvicil... A ten postupne mizol, az zmizol zo skolských osnov úplne. A najnovsie uz prebieha na Slovensku pilotný projekt na vybraných ZS - výucba cez tablet. Áno má to výhodu, ktorú pri presadzovaní prezentujú - jeden tablet miesto hromady kníh a pracovných zositov... Ale nám zamlcujú, a mozno ani autori sami nevedia, ze odstranením písania (medzikrokom je uz tolerované a pomaly uprednostnované písanie tlaceným písmom, namiesto písaného) vychovávajú generáciu, ktorá nielenze nebude schopná vyssieho myslenia, ale aj tzv. zlaté rucicky sa zmenia na neohrabané hnáty, neschopné bez aku skrutkovaca ani skrutku dotiahnut...

Přidat nový příspěvek