Re: Re: Re: Re: Re: Re: nás to taaak baví

popolvár | 18.02.2015

tak ako sa o Puškinovej tvorbe aj tu písalo, že má dokonca až tri zmyslové roviny, tak aj udove na prvý pohľad nie celkom zrozumiteľné slová, či vetné konštrukcie majú viacero zmyslových rovín. V začiatkoch ich človek nie vždy chápe a nedávajú mu zmysel. Tak ako aj mne, pri prvom čítaní rozšírenej DVTR, ktorú prevažne prvotne prekladal udo, boli mnohé jeho slovotvary doslova hlavolamom. Neskôr, už viac oboznámený s prácami KSB, pri korektúrach textu, sa tie ďalšie skryté zmyslové roviny odkrývali samé do doslova udivujúcich a predsa logických obrazov. Plus, väčšina z nás je lenivá myslieť a chceme všetko po lopate na tanieri. To od uda nečakajte. Nikdy! Jeho odpovede sú vždy vodítkom a nútia nas pohnúť vlastným rozumom, vytvárať vlastné obrazy. A to my, odchovanci hotovými obrazmi z TV, nemáme radi, vytrháva nás to z nášho komfortu.
Je to veľké umenie takto komunikovať doslova v prenesenom obraze: Nedávať rybu, ale učiť iných si tu rybu chytiť vlastným pričinením.
Niekto stále pindá a sťažuje sa, chce všetko na podnose. Ja som nepindal... Snažil som sa pochopiť, popremýšľať. Čo som nechápal, nechal som tak. Jak čas dozrel - pochopil som.
Budem trocha vulgárny a poviem to takto: "Nepičuj a vesluj, Amerika je ďaleko!"

Přidat nový příspěvek