Re: Re: Jak Bůh odpovídá.

popolvár | 14.02.2015

"...On komunikuje s kaźdým osobne v jeho jedinečných obrazoch a ich súvislostiach a preto veštice nemajú u Človeka miesto..."
- s týmto az na 100% nesúhlasím. Tu treba rozlisovat cca 2 základné moznosti:
1. ak je clovek nekritický voci vestbe a slepo jej dôveruje, ako niecomu nemennému - osudovému, tak áno (nezálezí na skutocných schopnostiach vestice) daného cloveka programujú.
2. ak vsak clovek vestbu neberie ako nieco nezvrátitelné, vtedy sa o programovanie nejedná. Ak vestica skutocne vie nazriet do matrice mozných budúcich stavov, tak na základe parametrov východzieho (minulého a momentálneho) stavu daného jedinca a jeho smerovania (vybratá trajektória jeho konania a správania sa na základe jeho mravnej a znalostnej vyspelosti) sa jej odhalí pravdepodobnostne predurcená cesta k zavrsujúcemu stavu s tou najvyssou % váhou. Toto je z môjho pohladu niekedy uzitocné a dá sa to aj povazovat za danú "susenú tresku" - varovný prst cez vesticu ako sprostredkovatela odpovede, znamenia, najmä ak je clovek úzko zameraný na dosiahnutie svojho ciela a prehliada znamenia okolia, ze az tak OK to v jeho prípade nie je, ako si on myslí v slepej honbe za tým svojím. Toto mu môze otvorit oci a prehodnotit svoje doterajsie konanie a smerovanie. Kriticky voci vestenému a sebakriticky voci sebe samému.

ad. Narnia a lev Aslan - tvoj názor je na základe sfilmovanej alebo kniznej verzie? Ked som to cítal, o KSB som este nemal prehlad, cize som si nemusel uvedomovat náslapné míny toho diela, ale 1. a posledná cast tohto diela (a tie sfilmované neboli - asi zámerne) boli az prekvapujúco osvetlujúce... a poucné.

Přidat nový příspěvek