Jak Bůh odpovídá.

J. Hruška | 14.02.2015

Tato otázka zaslouží určitou pozornost. Nutno říct, že Bůh samozřejmě neodpovídá na cokoli. Jak říká lev Aslan v Příbězích z Narnie: "Já říkám každému jeho příběh". Tazatel má pravdu v tom smyslu, že by každý měl být ve střehu, co se týká čistoty jeho postojů a motivů. Na druhé straně Bůh není žádný perfekcionista a celé křesťanství je o tom, že hřích je něco sice špatného, ale odpustitelného. Páně Pjatkinově odpovědi je třeba rozumět tak, že pokud má někdo nějaké polovědomé pochybnosti, měl by je učinit hlavním tématem svých rozhovorů s Bohem.
Ty boží odpovědi mohou vypadat třeba tak, jak čteme v jedné povídce od Agaty Christie: Slečna Marplová tam říká: "Já když si nevím rady, zavřu oči a prosím - dej mi znamení. Tak jsem to udělala a když jsem oči otevřela, vidím, že stojím před výlohou rybárny, ve které je sušená treska". Sušená treska jako boží znamení je samozřejmě pro posluchače silná káva, ale.... Dál si to přečtěte sami.
Nebo ještě líp. Tohle video je odpovědí na některé moue otázky. Takže paní Irena zde funguje jako anděl, ani o tom neví.

Přidat nový příspěvek