Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: no ja mám iné .......

udo | 03.02.2015

Myslíš že nekonečná inteligencia sa môže vtesnať do fyzického ohraničenia?
..isto, vyzerá, že to, čo niektorí nazývajú aj "Bohom",
nezvykne porušovať Ním deFinované zákony.
(De Fini = Od konca..nebude brániť napĺňaniu svojich cieľov(?))

Áno, ak narážaś na princíp fraktálov, ten vidíme všade okolo seba a tak i v sebe. Avšak môžeš vskutku dať celú galaxiu do jedného atómu? Je to síce podobné, ako v spomínanom holy(?) wood blockbusteri MIB, no hľadanie súvislostí v odliśnostiach by nemalo končiť v príliś neadekvátnom zovśeobecňovaní. Ostatne podobne, ako by sa boj dobra a odchýlky od prvoradého optima(záchytná podprahová symbolika blockformeru Transformers - Optimus prime focus na Cube, miesto TriAngel, resp Tetraeder), nemal uberať smerom k "nekonečnému boju protikladov". Toľko k prirodzenému rámcu konštruktívneho DioLogos..

Porovnanie veľkej kapacity spracovávania informácii algoRytmikou stereotypov podvedomia(emócii) človeka s Božím vedomím som chcel uviesť len náznak smerovania pri predstavovaní si Jeho projektantskej kapacity. T.j., inžiniersky povedané. Neznamená to samozrejme, že ide o funkčnú aproximáciu, ale iba gradient(v zmysle smerového vektora tendencie), ak chápeš.

Boh a Človek vzťah majú..by mať mali.
Každý z nás je dielom, dietkom boźím.
Snažiť sa ho čo najviac, i spoločne cez súborný intelekt chápať, to áno, no čo by mohlo byť potom Jeho cieľo konečným, alebo aspoň dočasným, etapným? ..cieľom toho vzťahu?

Kvapka je i symbolom informačného prostredia,
zároveň na ďalśej úrovni praktického projektovania ma3c aj symbolom média, kde je možný prenos informácii nevyhnutne rýchlejší ako svetlo. Čim hustejšie médiu, tým logicky rýchlejší prenos:vzduch, voda, kov..vákuum. Voda symbolizuje i vákuum, čo vyzerá byt nie najredšia, ale skôr najhustejšia forma hmoty, kde sú vzdialenosti medzi jeho časticami minimálne, aź žiadne.

Mechanika vákua je asi preto tak dôležitá.
Umožňuje totiž kontakt s inými pohľadmi na veci.
No nepredbiehajme udalosti..a nerozvíjajme tému přespríliš, žeby sme samy z odbočovania obviňovaní neboli.

teda.. myslíš, že kvapka vody má rovnakú kapacitu, ako nosič informácii, čo do objemu, ako kvapky dve, či dokonca vaňa, alebo more? Kvantita, ako druh miery, nehrá azda podľa teba rolu?
Ako je to potom s kvalitou? Tej azda tiež niet?

Keď máš obraz(lat. formu) a použiješ farby iné,
inak usporiadaš hlavy, ruky davu,
čo v zúfalstve katastrofy projektu tam hynie,
osôb zobrazíš tam nie jednu-dve, lež stovky,
azda nebude mať emócia ním nesená,
vplyv na publikum múzea iný, veľký.
..v porovnaní s mozaikou menej monumentnou
a bez praVidiel harmónie len sucho dokuMentnou..
T.j. bez zakomponovania tzv. transcendentných iracionálnych čísel,
"vtalených" do rezu zlatého, čisla pí, či príznaku eulerovho?

alebo som ťa zle Wendo pochopil
a ty si čo-to iné prstom chcieť uchopil?

Přidat nový příspěvek