Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavý článek II

janko hrasko | 23.01.2015

ja mam skusenost, ze ludia nechcu predat podu, skor ked tak prenajat, ale tym padom nie je istota, co sa z vasou investiciou stane po par rokoch driny. moze sa stat, ze vas bud zacnu vydierat, pripadne to predaju nejakemu exotovi na golfove ihrisko ci na sklad. problem je skutocne ten, ze ak poda ma byt "ozivena", tak trva cca 10 rokov a viac. potialto suhlas s vami. ale mylite sa v tom, ze by niekto skutocne investoval do tych hnojiv a pod. aby akoze podu zuslachtili a podobne. na to vam kazdy bude z prepacenim viete co. oni idu jednoducho na zisk a hotovo. zahranicny investor tuna nema zaujem robit nic ine, len vyprodukovat zisk, za co najmensich nakladov. slovak musi robit to iste, aby prezil. nikoho nezaujima co bude dalej. hlavne ludia nevidia, ako je to vylagrovane na zapade, preco sa tu asi ti dani a podobne hrnu? polnohospodarskej pody ubuda preco? pretoze je uplne mrtva + erozia. pripadne v nej skonci kopa karcinogenov a potom je to mnamka, co sa na nej urodi, vid cina. ja chcem teda udrzatelny rozvoj. a ak to bude znamenat viac sa hrabat v tej zemi ako doteraz, tak to nevadi. su uz moznosti, ako to spravit tak, aby ste sa neumorili ako za starych cias, ale skutocne to bolo udrzatelne a aby sme mali co predat svojim detom.

Přidat nový příspěvek