Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hmm

Oracle 911 | 18.01.2015

Prosím ťa v čom sa mýlim, v čom ma okrem dynamiky vývoja udalostí ma vyvrátil?

Ďalšia vec, prestaň už pozerať na tú dementbedňu (TV) a čítať topky.sk, id(n)es a podobné plátky, oni nielen, že nepovedia celú pravdu, ale rovno klamú a zavádzajú.


Tretia vec, vydávaš tu tvoje dojmy za fakty, viď podľa údajov Eurostat oficiálna inflácia na Slovensku je -0,7% (slovami mínus nula celá sedem percenta), inými slovami údajne máme životné náklady nižšie o 0,7% čo nejako rodinné rozpočty mňa a mojich známych to nejako nepotvrdzuje.

Štvrtá vec,ja som nielen preštudoval KOB ale aj aplikujem t.j. porovnávam veci a hľadám (historické) analógie a súvislosti, čiže vzory vývojov a správaní. Si toho schopný? Ja o tom pochybujem.

Piata vec, každá BRICS krajina sa zbavuje US$ (aj z fin. systému) a buďto prechádzajú na obchody vo vlastných menách Čína-Rusko, Čína-Nemecko, Čína-Francúzsko, Čína-Anglicko, Čína-Austrália, Čína-Kanada, Čína-Švajčiarsko, Čína-Singapur, India-Rusko, Brazília-Uruguaj alebo (hlavne Ázijské krajiny) vyžadujú platby v Yuanoch/RMB.

Šiesta vec, ktovie koľko derivátov bolo naviazaných na kurz Švajčiarsky Frank-€ a tí, ktorý ich vydali a kúpili majú veľký problém, lebo urobí to vydavateľov nesolventných a kupujúci zistia, že nielen nemajú deklarovanú hodnotu ale sú rovno toxické. Preto sa dá povedať, že CB buď rozbehnú tlačiarenský lis naplno a totálne znehodnotia menu (hyperinflácia) alebo nechajú bankový systém padnúť a mena sa následne znehodnotí. Na obe scenáre história poskytuje príklady a analógie.

Ale ty tu hovoríš o krachu Čínskej a Ruskej meny, o tom že USA sú ekonomicky silné (nie nie sú: http://www.gallup.com/businessjournal/180431/american-entrepreneurship-dead-alive.aspx), ako bude US$ naďalej kráľom (nie, nebude: http://www.internationalman.com/articles/ditching-the-dollar), ako je bankový systém stabilný (4 najväčšie grécke banky zažívajú run na banku-čo sa stane keď sa im minie hotovosť?) a ako je € stabilný (Rusko povedal, že pokiaľ Grécko vystúpi z EU, tak zruší sankcie voči Grécku) ako nejaký pokazený gramofón (tá istá sorta ako "inteligencia" zo stránok proinvestory.cz).


Takže pýtam sa ostatných, ktože tu potrebuje narovnať stereotypy myslenia a kto tu straší bezdôvodne?

Přidat nový příspěvek