Re: Re: na strane 7

vasiľ | 13.01.2015

Dobre, k tomu boli-neboli mi to dáva zmysel.

K ostatnému vďaka - snáď mi hlavou prebehli aspoň trochu užitočné obrázky - ak to viacstupňový interface príliš nedomrvil.


K tomu rozoberaniu FIE - MIM, by som bol býval mal výčitku - a prečože k tomu nie je nejaký podrobnejší text, keď ste to tak statočne rozobrali? - ale odvolávam ju. Sám som si skúšal k tomu niečo napísať (aj tu je čosi, nad čím sa teraz akurát tak pousmejem http://miera.cz/viewtopic.php?f=23&t=24&p=74&hilit=fei#p74), no nesmierne sa to rozvetvovalo a v istej fáze som zistil, že niektoré úvahy s predošlých strán sú nesprávne atď. A potom by do hry vstúpil môj subjektivizmus, vkus... nadobudol som pocit, že tieto veci je už nesmierne ťažké predať kompaktne a pritom v čo najväčšej plnosti. V tejto veci vďaka za nový impulz. Aj to málo, čo je k tomu zatiaľ napísané či preložené, zatiaľ bohato stačí. Myslím, že u mňa osobne miera chápania narazila na mantinely dané mravnosťou a aj na nej mi treba ešte mnoho popracovať.



Inak daj si pozor na pedagogický neduh - syndróm - "Už desať rokov ich to učím a stále to nevedia. (nemenovaný profesor z nemenovanej VŠ)" :-)
Ale vážne: ľahšie je ťahať hore niekoho, kto je nižšie o jeden stupienok, ako toho o tri stupienky nižšie - a pritom sa ešte s pomocou tých nad štverať vyššie. Proste stále viac nadobúdam tento dojem a myslím si, že tých stupienkov je nemálo. (Jeden cyklus by mal trvať 2-3 roky, ak toľko trvá osvojenie si DVTR, ako sa zvykne spomínať.)


Čiže toľko k tomu opätovnému rozoberaniu a vracaniu sa k niečomu - aj to bude, keď bude treba a pre tých a od tých, ktorým to bude treba.

Přidat nový příspěvek