Re: Re: Re: Re: Re: Mena

definice dobra a zla | 11.01.2015

Mám to uchopeno matematicky, tedy jednoznačně. Na základě informací, předaných mi v dětství prostřednictvím pohádek a v pozdějším věku vyčištěné, kde jako podklad mi slouží plné pochopení PC - stroje na řízení informací, slovo budhovo a přímý kontakt "mistrem" (i když sám se nazýval starším žákem, pro mne mistr), bez kterého bych slovo budhovo správně nedokázal pochopit.

DOBRO = TRUE (pravdivá informace, rozhodující zbraň dobra je správné označování a sdělování co nejsrozumitelnějších a nejpravdivějších informací) = vedoucí z utrpení až ke konečnému úplnému opuštění utrpení

ZLO = FALSE (nepravdivá informace - typické zlo vzniká podstrčením nepravdivé informace) = vedoucí do utrpení k potížím a problémům

Spojením, že to má význam pouze pro člověka se snažím říci, že to má význam pro lidský typ mysli, který vnímám tak, že dokáže rozlišovat zlo a dobro, co je správné a co ne. A snažím se tím zdůraznit ze je zodpovědnost na jednotlivci, protože nelze spolehnout na vyhodnocení z jiného zdroje od jiné bytosti. V tom vidím bezpečnost společnosti, že každý samostatně vyhodnotí co je dobro a zlo, při vzájemné komunikaci kdy si sdělíme informace potřebné k rozhodnutí.

Nějaké obecné návody, které může společnost použít jsou k nalezení jsou v náboženských systémech. Uvedené jako ctnosti a nectnosti. Jeden příklad za všechny štědrost je dobro, lakota je zlo. Potíže s náboženstvími jsou, že jsou příliš strnulé (mrtvé) - nedovolují efektivní začleňování nových informací a přehodnocování již vzniklých.

Koncept dobra a zla vzniklý evolucí považuji za dokonalý více už to zjednodušit nelze. PC stroj funguje přesně takhle, když podmínka splněna je pravdivá pokračuji touto činnosti, když nepravdivá pokračuji jinou činností. To, že podle mého mínění ve společnosti převažuje lidský typ mysli je dáno právě našimi kořeny na které se napojujeme prostřednictvím pohádek.

Přidat nový příspěvek