Re: Re: Mena

Karol | 11.01.2015

Pokúsim sa reagovať.Súhlasím s tým, že zlo (dobro) nie je, záleží na urovni jedinca. Ovšem moje použitie termínu zlo bolo obrazné - "nutné zlo" a predovšetkým v spojení s obchodom - teda výmenou. Vtedy mi "nesprávné zaobcházení s oběživem" nedáva zmysel. Výmena buď prebehne, alebo nie. Ďalej - EE (el.energia) je energonosič, možný ekvivalent,nie peniaz v pravom slova zmysle, preto som poukazoval na technické nezrovnalosti čiste funkčné, ale je možné EE považovať i za tovar. Ostatne, to sa doláru stalo, keď ho tlačia ako cvičky. Kompletne popiera závery rakúskej ekonomickej školy pre pomer množstva obeživa a tovaru/služieb. Ak pri tom neuveritelnom tlačení obeživa nie je ekvivalentná inflácia, neplatia pravidlá ekonomie, čo je ale dosť dobre možné pri virtuálnej mene v podobe čísel na el. účte. Možno sa zmenili pravidlá, len nám to zabudli povedať. Peniaze v dnešnej podobe sú staré cca 6000 rokov, ich podoby boli rozne, zlato, striebro, mince, soľ, bankovky, mušle...a teraz nastáva asi ten moment našeho vzájomného sa nechápania. Ak ste zástanca potreby riadenia a kontroly, to ja nie som. Razil som silu individualizmu ešte pred prevratom v 89´a moji nadriadení ma nemali v obľube. Ktoré tvrdenie bude bližšie pravde? Bohatý jedinec=bohatý štát, alebo bohatý štát=bohatý jedinec. Spravodlivejší obchod, kontrolovatelnejšia situácia - to sú všetko pre mňa pozostatky bolševizmu (pozor! nezamieňať s komunizmom, či socializmom). Je to potreba kontroly. Existuje naprieč systémom, nech má meno, aké chce. S vyjadrením sa k zodpovednosti plne súhlasím. Sme stavebné prvky spoločnosti rovnako, ako bunky v tele. Neviem len, kto je tá rakovinotvorná bunka, ja, alebo tá bytosť, čo stojí na "strane zla". Analýza prebieha, výsledky ešte nie sú...Posledná poznámka: človek je rovnako tvor spoločenský, ako individualistický. Sloboda, či závislosť je na rozhodnutí (neodškriepitelná pravda, že tých v stáde je neporovnatelne viac). Ten odchod do ústrania som učinil a som sebestačný (bez inžinierskych sietí!!!, t.j. moja potreba výmeny/obchodu je mizivá), otázka, koľko toho človek potrebuje k prežitiu, je tiež veľmi individualistická. Moje tvrdenie, že na uživenie stačí 1500 m2 je pre mnohých neprijatelné a nepredstavitelné. A to mám pozemku mnohonásobne viac. Nepadlo mi to z neba, 30 rokov som si na to šetril. Energo mena je zaujímavý nápad, peniazom, i tým v dnešnej podobe, sa dá hovoriť finančná energia. Ale znovu podotknem, že sa príliš pohybujeme v hrubohmotnej rovine, kde sa doraz kladie na matériu, kontrolu, všemocnosť systému a pod. Lepšie je ovládať seba. Prajem všetko dobré v tomto roku, ktorý asi nebude jednoznačný.

Přidat nový příspěvek