Re: Re: Re: Re: Sociálni vampíri

Jox | 13.01.2015

Ďakujem za zaujímavý komentár Jardob, práve Tvoj šikovne sformulovaný postreh bol mojou motiváciou priradiť k tomuto članku aj môj dovetok. Dôvod bol, že keď som sa dostal bližšie do témy, začal som si všímať, ako malo ľudí okolo (vrátane mna poslednú dekádu) nerozumie činnosti vampira, a preto nemá aktívnu ochranu.
Preto je treba o týchto témach diskutovať a pomáhať ľudom identifikovať tento typ ľudí a pomôct okoliu zastaviť ich činnosť, čo im paradoxne otvorí dvere ku liečbe a pomôct im (spevokoly, záujmové krúžky.... Písal som o tom hore)
Aspoň pre mna je základom toho, ako poraziť negatívneho a agresívneho človeka zároveň v prvom raď nebáť sa. Strach je v nás a ak ho človek prekoná, dovolí mu začať analyzovať čo sa deje v tom druhom. a potom vie každý reagovať adekvátne a negatívny agresor väčšinou nebude pokračovať, pretože je tam jeden rozdiel medzi Vami. On ma stále strach, maskovaný za agresivitu a pokial nereagujete strachom Vy, už vtedy ste hrozba s ktorou si neporadí tak ľahko a uteká z "bojiska"
Súhlasím ale plne s tým, že proces sebapoznávania, je jeden z najťažších procesov, akými prechàdzam v celom mojom doterajšom živote.
Veľa šťastia a nech sa Vám darí na ceste k poznaniu

Přidat nový příspěvek