sucit - no neviem ci je to prave slovo

Rony | 10.01.2015

Precital som si clanok je velmi fajn, aj diskusia. Pokusim sa prispiet mojim pohladom.
1. Miluj blizneho svojho ako seba sameho.
Samozrejme domotana krestanska motanica kde ucia milovat blizneho svojho (aj ho riesit ved to je lahke . neriesis seba) ale neucia co je to milovat alebo naucit sa milovat seba. Tu by som upozornil ze ak clovek nema seba zvladnuteho druheho nema sancu menit a dobry umysel vedie do pekla. Mozes stat ako vzor nic viac. Ak mas seba porieseneho prirodzene budes pritahovat ludi a je jedno akych.
2. Bud indiferentny( snaz sa o to) v zmysle pomeru k vonkajsim okolnostiam zachovaj pokoj a rovnovahu.
3. Zi a nechaj zit. Aj druhy ma pravo na svoje omyly pomoct niekedy znamena nepomoct. Svoj nazor mozes prezentovat na danu vec - mozes davat otazky ale nebran ludom robit omyly.
Ja sa nebranim kontaktom s negativnymi ludmi mozu byt aj zombici je mi to jedno vzdy sa mam pri nich moznost ucit reagovat nasledne po kontakte vyhodnocujem co bolo spravne co nie. Mozno je to len hra slovicok ale ja by som slovo v bode 1 clanku sucit nahradil slovom laska. Daj tomu cloveku radsej cit- lasku on jej totiz dostal velmi malo. Miluj ho takeho aky je, ber ho takeho aky je pochval ho daj mu pochopenie. Toto on nedostal preto je aky je. Ale sme spat pri bode 1. co pisem musis vediet co je to laska ku sebe samemu inak ju nevies dat druhemu.

Přidat nový příspěvek